MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není Škromach

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v prvním pololetí letošního roku externím poradcům, poradenským a právním firmám odměny ve výši 4,67 milionu korun. Vyplývá to ze seznamu, který ministerstvo zveřejnilo na svém webu. Oproti předchozímu pololetí se částka zvýšila zhruba o půl milionu korun, v minulosti ale přesáhla i 100 milionů korun.

Jana Maláčová (ČSSD)
doporučujeme

Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) výrazně snížila počet poradců a poradkyň - ve druhém pololetí minulého roku jich měla 13, v první polovině letoška čtyři.

Zůstali mezi nimi ekonom odborové konfederace Martin Fassmann, ekonomka Ilona Švihlíková nebo bývalý televizní zahraniční zpravodaj Martin Jazairi. Společně se třemi externími poradci tiskového odboru si rozdělili 636.150 korun. V týmu externích poradců už není například bývalý ministr práce Zdeněk Škromach (ČSSD) nebo bývalá europoslankyně ČSSD Zuzana Brzobohatá.

Rozšířil se naopak počet poradenských společností ze dvou na osm. Nejvyšší odměnu - 143.990 korun - obdržela společnost Devmasters za poradenství k informačním systémům.

Čtyři pětiny prostředků, 3,8 milionu korun resort vynaložil za právní služby, například za pomoc při zadávacích řízeních u veřejných zakázek či za zastupování u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebo soudů. Nejvíc peněz obdržela advokátní kancelář Rowan Legal - za své služby samostatně dostala 1,26 milionu korun a o stejnou částku se navíc dále podělila s dalšími dvěma kancelářemi.

Ministerstvo práce má s řadou právních společností, které se sdružily do dvou uskupení, čtyřleté rámcové smlouvy. Vedle Rowan Legal spolupracuje třeba s kanceláří MT Legal, letos v prvním pololetí jí resort zaplatil zhruba 470.000 korun. Jedna ze čtyřletých právních rámcových smluv je na 20 milionů korun bez DPH, druhá na 15 milionů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První návrh státního rozpočtu pro rok 2021: Schillerová plánuje schodek…

19.09.2020 19:46 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje…

Není nutné zastavovat kulturní akce, shodli se Zaorálek a Hamáček

19.09.2020 17:34 Aktualizováno Ministři kultury Lubomír Zaorálek a vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) se shodli na tom, že nyní není…

Chystá se změna azylového zákona, počítá s aktivováním "řízení v případě…

19.09.2020 15:14 Nejvyšší správní soud (NSS) by již v budoucnu nemusel přezkoumávat rozhodnutí ministerstva vnitra a…

Transparency International monitoruje volební kampaň, hodnocení zveřejní…

19.09.2020 11:59 V kampani před krajskými volbami využily strany on-line prostor, ale desítky milionů investovaly i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama