Štěpánek: Chci se zasadit o zákon na posílení práv napadených

Nový senátor za Příbramsko Petr Štěpánek (STAN) se chce hned po nástupu do své funkce zasadit o prosazení zákona, která má posílit práva lidí, kteří byli doma napadeni a použili na svou obranu zbraň. Poděkoval voličům za podporu.

Petr Štěpánek
doporučujeme

"Chtěl bych poděkovat lidem za to, že přišli. Slibuji, že všechno, co jsem prohlašoval v kampani, jsem myslel naprosto vážně, a že to teď musím splnit. Beru to jako obrovskou výzvu, na kterou se těším," řekl Štěpánek ČTK.

Zákon na posílení práv napadených se podle něj již řeší, chce se zasadit o to, aby vstoupil v platnost. Zároveň se chce věnovat změně volebního zákona, o které mluvil i své kampani. "Chtěl bych, aby se do obecních zastupitelstev dostávali lidé, kteří byli opravdu zvoleni, a ne ti, kteří získali mandát přepočtem na strany," řekl Štěpánek.

Volební účast na Příbramsku činila při 96 procentech sečtených hlasů 13,7 procenta. "Je špatné povědomí o tom, co jsou volby a co je volební právo. Já říkám, že je to výsada a je mi moc líto, že si lidé tu výsadu neužívají. Takže je to spíše takový smutek," řekl Štěpánek.

Petr Štěpánek bojoval o post senátora v druhém kole s Jiřím Burianem (ODS), který svůj mandát obhajoval. Štěpánek těsně před ukončením sčítání získal zhruba 70 procent hlasů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žalobci žádali trest za příspěvek o prezidentovi, u NS neuspěli

09.03.2021 09:56 Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání žalobců, kteří trvali na potrestání bývalého radního Jesenice u…

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama