Zeman půjde na jednání vlády a Sněmovny o rozpočtu na rok 2021

Prezident Miloš Zeman opět plánuje účast na jednání vlády a Poslanecké sněmovny při projednávání rozpočtu na příští rok. Státní rozpočet bude chtít také projednat se svým expertním týmem za účasti premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO). ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Miloš Zeman v Poslanecké sněmovně
doporučujeme

O rozpočtu měl dnes na Pražském hradě Zeman mluvit také s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáček (ČSSD) při jejich pravidelném setkání.

Politici v těchto dnech řeší otázku rozpočtového schodku na tento rok. Vláda ho chce kvůli dopadům koronavirové krize zvýšit na 500 miliard korun. Zeman již o vládním plánu jednal s premiérem Babišem i ministryní Schillerovou. Slíbil jim, že schodek je připraven podepsat, pokud půjdou peníze především na investice. Rozpočtová jednání byla i jedním z témat pravidelné schůzky s Hamáčkem. K výsledkům jednání ale vicepremiér čekajícím novinářům nic neřekl.

Zeman tradičně chodí při jednání o rozpočtu na schůzi vlády i do Sněmovny. Na aktuální projednávání prohloubení schodku se ale nechystá. "Pan prezident se v tomto směru soustředí na návrh státního rozpočtu na příští rok," uvedl mluvčí. Na září je podle něj v plánu jednání expertního týmu prezidenta za účasti Babiše a Schillerové. "Pan prezident má také v plánu účast na jednání vlády a Poslanecké sněmovny," dodal Ovčáček.

Zeman dnes podepsal zákon, který vládě umožní pro přípravu a předložení návrhu státního rozpočtu na příští rok delší lhůty. Předloha, kterou vláda připravila kvůli ekonomickým dopadům pandemie, dovolí, že kabinet bude moci dostat návrh rozpočtu až do konce září a Sněmovna do konce října. Jde o měsíční posun proti běžnému harmonogramu. Sněmovna dostává rozpočet vždy do konce září. Totéž bude platit pro střednědobý výhled na léta 2022 a 2023. Ministryně financí již dříve řekla, že obdobně vláda postupovala po záplavách v roce 2002 u rozpočtu na rok 2003.

Loading...
Vstupte do diskuze (16)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přerušení těžby v OKD je podle Havlíčka logický a nutný krok

02.07.2020 17:27 Za logický krok, který byl v dané chvíli nutný, považuje ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček …

Nejmenování Ošťádala profesorem? Prezident Zeman se bude dál soudit

02.07.2020 16:57 Prezident Miloš Zeman podal kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) kvůli rozsudku,…

Čunek a Hamáček se dostali do ostrého sporu, hejtman žádá omluvu

02.07.2020 16:14 Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) vyzval ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) k omluvě, a…

Zemanův výrok o Peroutkovi? Ministerstvo se omlouvat nechce, podá dovolání

02.07.2020 16:09 Ministerstvo financí předpokládá, že podá dovolání proti dnešnímu rozsudku, který mu uložil…

Související:

Právě se děje

Další zprávy