Příplatky pro některé učitele? Lidovci ze svého původního požadavku slevili

Lidovci navrhnou zvýšení příplatků pro třídní učitele a pedagogy se specializací až na 2500 korun měsíčně místo původně požadovaných až 3500 korun. Na dnešním jednání sněmovního školského výboru to za předkladatele příslušné novely zákoníku práce řekl Marek Výborný (KDU-ČSL). Výbor debatu o lidovecké předloze přerušil do poloviny března, poslanci nyní budou moci podávat pozměňovací návrhy.

Přidejte svůj názor

Marek Výborný, KDU-ČSL
doporučujeme

O něco nižší růst příplatků Výborný vnímá jako vstřícný krok vzhledem k zápornému postoji ministerstva financí k původním částkám v novele. Je to návrh, který je možným kompromisem," uvedl Výborný, podle kterého by odhadované rozpočtové dopady klesly zhruba ze dvou miliard na jednu miliardu korun ročně.

Zvýšení zvýšení příplatků novelou zákoníku práce zpochybňovali i pro rozpočtové dopady poslanci ANO, kteří ale na plénu neprosadili její zamítnutí už v prvním čtení. Zaznívaly názory, že příplatky by měly být zakotveny nařízením vlády, jako je tomu nyní u třídních učitelů, a nikoli v zákonu.

Třídní učitelé mají nyní podle vládního nařízení nárok na příplatek 400 až 1300 korun. Příplatky za výkon specializovaných činností se mohou podle zákoníku práce pohybovat od 1000 korun do 2000 korun měsíčně. Lidovci původně navrhli u obou příplatků rozmezí 2500 korun až 3500 korun. Podle jejich aktuální úpravy by mohly činit 1500 korun až 2500 korun.

Specializační činnosti se týkají koordinace v informačních a komunikačních technologiích, tvorby vzdělávacích programů, prevence sociálněpatologických jevů, environmentální výchovy, logopedie a prostorové orientace zrakově postižených.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přijímací zkoušky na VŠ by mohly být 15 dnů po otevření škol

30.03.2020 15:42 Přijímací zkoušky na vysoké školy by se mohly konat prezenčně nejdříve 15 dnů po znovuotevření škol…

Školy učí žáky přes internet. Koronavirus navždy změní školství v Česku

28.03.2020 11:57 Současná situace, kdy jsou kvůli opatřením proti koronaviru zavřené školy a výuka se vede na dálku,…

Maturity a přijímací zkoušky na SŠ by mohly být v červnu. Zeman stvrdil…

26.03.2020 16:08 Přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční nejdříve 14 dnů po znovuotevření škol, které byly…

Senát potvrdil odklad maturit a přijímacích zkoušek na červen

25.03.2020 18:13 Přijímací zkoušky na střední školy se uskuteční asi počátkem června, pokud se školy znovu otevřou v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama