Češi kašlou na jazyky? Takhle jsme na tom oproti ostatním zemím

Česká republika se zhoršila v ovládání angličtiny. Při mezinárodním srovnání se v žebříčku posunula z 20. na 23. místo ze sta zemí. Hodnotily se státy, které mají angličtinu jako druhý jazyk. Údaje vyplývají z letošního výzkumu globální vzdělávací společnosti EF Education First. Nejlépe je na tom Nizozemsko.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Česká republika, pohled na Prahu
doporučujeme

Education First každý rok sestaví žebříček na základě výsledků testů. Testy vypracovává více než milion dospělých ve 100 státech. Angličtina nesmí být jejich mateřským jazykem. Výsledky srovnávají znalost angličtiny, a to komunikační dovednosti v tomto jazyce. Měření také zohledňuje, jaké způsoby výuky angličtiny využívají v daných státech.

Podle výsledků bezplatných online testů anglického jazyka provedených na webových stránkách společnosti, klesla Česká republika z loňského výsledku 59,99 na 59,30 v tomto roce. Muži skončili s indexem dovednosti 60,12 a ženy dosáhly skóre 58,85. V celosvětovém měřítku jsou ale ženy průměrně o trošku lepší.

Přesto se Česko stále řadí mezi státy s vysokou úrovní jazyka. V žebříčku se nachází pod Maďarskem, Rumunskem, Keňou a Řeckem. Předběhlo však Bulharsko a Slovensko.

Pokles České republiky nemusí souviset se zhoršením znalostí angličtiny. Spíše to znamená, že jiné státy učinily ve vzdělávání větší pokrok. Je to signál, že český vzdělávací systém stagnuje, zatímco jiné státy svou pozici zlepšují.

Nizozemsko je v žebříčku první a se skóre 70,27 předběhlo Švédsko. Nejvyšší úroveň angličtiny je v severnější části Evropy a za ní následuje Asie. První pětici uzavírají Norsko, Dánsko a Singapur. Poslední místo z hodnocených zemí obsadila africká Libye.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brno prodalo na neexistující zápas lístky za milion korun

01.04.2020 17:47 Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým…

Koronavirus: Miliardář Křetínský měl pozitivní test. Nechce "zdravotně…

30.03.2020 05:31 Podnikatel Daniel Křetínský byl 12. března pozitivně testován na nový typ koronaviru. Od té doby je…

Arcibiskup Duka je v karanténě, biskup Herbst má pozitivní test na…

29.03.2020 08:39 Aktualizováno Biskup Karel Herbst měl pozitivní test na koronavirus. Na svém webu to dnes večer potvrdilo…

Letní čas v Česku: Noc byla o hodinu kratší

29.03.2020 05:56 V noci na dnešek začal letní čas. V 02:00 se hodiny posunuly na 03:00, takže lidé měli noc o hodinu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy