Pravidla ve fitness: Odstupy, větrání a dezinfekce

Časový harmonogram lekcí ve fitness centrech, která mohou od pondělí po nucené pauze obnovit provoz, musí být upraven tak, aby se prostor vždy uklidil, vyvětral a dezinfikoval. V sálech na skupinová cvičení musí být mezi lidmi alespoň dvoumetrové rozestupy, jedné lekce se smí účastnit maximálně osm lidí a jeden trenér.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

PRAVIDLA ve fitness: Odstupy, větrání a dezinfekce
doporučujeme

Klienti mají zákaz používat šatny a sprchy, vyplývá z požadavků ministerstva zdravotnictví zveřejněných na webu.

Vláda od pondělí povolila opětný provoz tělocvičen, posiloven a fitness center. Z důvodu zamezení šíření koronaviru byla od 13. března uzavřená. Provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná ministerstvem zdravotnictví. Česká komora fitness na jejich základě pro provozovatele připravila manuál otevření provozu fitness a doporučení pro úklid a dezinfekci, včetně informačního letáku pro bezpečný pobyt ve fitness pro klienty.

Kromě povinných dvoumetrových rozestupů má provozovatel zajistit, aby jeden klient měl pro sebe deset metrů čtverečních v posilovně. V případě soukromých lekcí je povolen jen jeden klient a trenér. Lidé mohou cvičit pouze se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce.

Ochranné pomůcky a dezinfekce platí také pro personál, který musí zajistit dezinfekci strojů a náčiní po každém použití a průběžně dezinfikovat místa, kde se klienti nacházejí. Vzduchotechniku je možné používat jen se samostatným přívodem a odtahem vzduchu. Provozovatelé by měli upřednostňovat bezkontaktní platbu, mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.

Původně vláda počítala s tím, že provoz posiloven, tělocvičen a fitness umožní až od 11. května, díky příznivé epidemiologické situaci plán uvolňování zrychlila. V pondělí mohou znovu otevřít také prodejny s plochou do 2500 metrů čtverečních, které nejsou součástí obchodních center nad 5000 metrů čtverečních, nebo mají vchod zvenku. Provoz mohou obnovit autoškoly, knihovny, zoologické, botanické a dendrologické zahrady bez vnitřních expozic. Povoleny jsou také bohoslužby do 15 účastníků.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zprávy z Prahy: Smetanovo nábřeží se ve směru od Národního divadla…

23.05.2020 05:36 Pro motoristy je ode dneška uzavřen jeden jízdní směr na Smetanově nábřeží v centru Prahy. Na…

V poledne se rozezní v Česku zvony jako poděkování sestřičkám

12.05.2020 05:51 V poledne se zhruba na minutu rozezní v Česku kostelní zvony jako poděkování zdravotnímu personálu…

V Praze 10 hoří skládka plastů, míří tam i středočeští hasiči

10.05.2020 04:27 Hasiči v Praze Hostivaři likvidují požár skládky plastů v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň…

Dnes je Den matek, dcery a synové jim mohou poděkovat za péči

10.05.2020 04:11 Na dnešek připadá Svátek matek. Dcery a synové mohou opět po roce poděkovat svým matkám za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy