Pravidla ve fitness: Odstupy, větrání a dezinfekce

Časový harmonogram lekcí ve fitness centrech, která mohou od pondělí po nucené pauze obnovit provoz, musí být upraven tak, aby se prostor vždy uklidil, vyvětral a dezinfikoval. V sálech na skupinová cvičení musí být mezi lidmi alespoň dvoumetrové rozestupy, jedné lekce se smí účastnit maximálně osm lidí a jeden trenér.

PRAVIDLA ve fitness: Odstupy, větrání a dezinfekce

Klienti mají zákaz používat šatny a sprchy, vyplývá z požadavků ministerstva zdravotnictví zveřejněných na webu.

Vláda od pondělí povolila opětný provoz tělocvičen, posiloven a fitness center. Z důvodu zamezení šíření koronaviru byla od 13. března uzavřená. Provoz musí splňovat přísná bezpečnostní a hygienická pravidla vydaná ministerstvem zdravotnictví. Česká komora fitness na jejich základě pro provozovatele připravila manuál otevření provozu fitness a doporučení pro úklid a dezinfekci, včetně informačního letáku pro bezpečný pobyt ve fitness pro klienty.

Kromě povinných dvoumetrových rozestupů má provozovatel zajistit, aby jeden klient měl pro sebe deset metrů čtverečních v posilovně. V případě soukromých lekcí je povolen jen jeden klient a trenér. Lidé mohou cvičit pouze se zakrytými ústy a nosem, před a po cvičení si musejí dezinfikovat ruce.

Ochranné pomůcky a dezinfekce platí také pro personál, který musí zajistit dezinfekci strojů a náčiní po každém použití a průběžně dezinfikovat místa, kde se klienti nacházejí. Vzduchotechniku je možné používat jen se samostatným přívodem a odtahem vzduchu. Provozovatelé by měli upřednostňovat bezkontaktní platbu, mohou prodávat jen balené nápoje a potraviny.

Původně vláda počítala s tím, že provoz posiloven, tělocvičen a fitness umožní až od 11. května, díky příznivé epidemiologické situaci plán uvolňování zrychlila. V pondělí mohou znovu otevřít také prodejny s plochou do 2500 metrů čtverečních, které nejsou součástí obchodních center nad 5000 metrů čtverečních, nebo mají vchod zvenku. Provoz mohou obnovit autoškoly, knihovny, zoologické, botanické a dendrologické zahrady bez vnitřních expozic. Povoleny jsou také bohoslužby do 15 účastníků.

Více než polovina Čechů pije denně až tři kávy

30.09.2021 11:48 Více než polovina Čechů (53,1 procenta) vypije denně dvě až tři kávy. Zhruba dvě procenta si jich…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama