Covid-19 v bílovecké nemocnici: Nakaženo deset lidí, mezi nimi lékaři i pacienti

V bílovecké nemocnici se nemocí covid-19 nakazilo deset lidí. Jsou mezi nimi lékaři, zdravotnický personál a pět pacientů. ČTK dnes o rozšíření nákazy informoval hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO).

Ilustrační foto
doporučujeme

"Mám informaci z hygienické stanice. Že v bílovecké nemocnici onemocnělo deset lidí. Za dnešní den nepřibyl žádný další," řekl Vondrák. Dodal, že nemoc se rozšířila jek mezi personálem, tak mezi pacienty.

Bílovecká nemocnice je přitom zařízení, které Moravskoslezský kraj vyčlenil pro seniory z nákazou zasažených domovů důchodců. Nyní jsou v péči tamních zdravotníků dvě desítky nemocných z Domova pro seniory Iris v Ostravě. Od nich ale podle informací ČTK nákaza nepochází.

Naopak v opavské Slezské nemocnici se přijatými opatřeními podařilo šíření nemoci covid-19 zastavit. V tomto zdravotnickém zařízení od prvního výskytu nákazy onemocnělo 27 zaměstnanců. Za poslední dva týdny ale nepřibyl žádný nakažený. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Jiří Krušina. Nemocnice se tak podle něj začne vracet k běžnému provozu. Postupně začíná fungovat neurologické oddělení.

Vedení nemocnice apeluje na občany, aby i nadále byli zodpovědní a do nemocnice nevstupovali, pokud mají akutní respirační onemocnění, zvýšenou teplotu nebo kašel či byli v kontaktu s osobou, která má covid-19. V takových případech by měli kontaktovat praktického či ošetřujícího lékaře a domluvit si další postup.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: Mimo ČR se v červenci pravděpodobně nakazilo 19 lidí

15.07.2020 15:47 Mimo ČR se za prvních třináct červencových dní pravděpodobně nakazilo 19 lidí, u kterých byl v…

Koronavirus: V ČR opět přes 100 nově nakažených, roste počet vážných…

15.07.2020 14:09 Aktualizováno Počet nových případů koronaviru se v úterý po třech dnech opět přehoupl přes sto. V Česku přibylo…

Prymula varuje před druhou vlnu, může přijít zčistajasna. Doly by zavřel…

15.07.2020 12:22 Přestože se téměř zcela uvolnila veškerá karanténní opatření v souvislosti s bojem proti epidemii…

Iniciativa COVID19CZ končí, aktivity pro chytrou karanténu převzalo…

15.07.2020 10:22 Iniciativa představitelů technologických firem pro boj s koronavirem pod názvem COVID19CZ ukončila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama