Ministerstvo vypsalo výběrové řízení na funkci hlavního hygienika

Ministerstvo zdravotnictví dnes vypsalo výběrové řízení na funkci hlavního hygienika. Předchozí hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou vláda odvolala v polovině března, krátce po začátku šíření koronaviru v Česku. Premiér Andrej Babiš (ANO) odvolání Gottvaldové tehdy zdůvodnil tím, že nezvládala svou práci.

ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Funkce hlavního hygienika je spojena s pozicí náměstka ministra zdravotnictví pro řízení sekce ochrany a podpory veřejného zdraví. Funkcí hlavního hygienika je nyní pověřena ředitelka středočeské hygienické stanice Jarmila Rážová.

Zájemci o místo mohou podle podmínek tendru na webu ministerstva podávat žádosti do 1. června. Ministerstvo předpokládá, že nový hlavní hygienik nastoupí na své místo 1. července.

Ministerstvo v oznámení o vyhlášení výběrového řízení uvádí, že uchazeč musí splnit podmínky stanovené ve služebním předpisu státního tajemníka vydaném letos 24. dubna. Podle něj musí mít hlavní hygienik mimo jiné způsobilost k výkonu povolání lékaře. Bývalá hlavní hygienička Gottvaldová byla kritizována právě za to, že neměla lékařské vzdělání. Vystudovala na brněnské Masarykově univerzitě obor výživa člověka.

Vláda oznámila odvolání Gottvaldové 12. března. "Podle našeho paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici," řekl tehdy premiér Babiš. Hlasování kabinetu bylo podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jednomyslné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od rána se registrovalo k očkování už 37 tisíc lidí starších 70 let

01.03.2021 10:04 Registrační systém k očkování proti nemoci covid-19 pro lidi starší 70 let byl spuštěn dnes před…

S koronavirem se potýká nejvíc lidí od začátku epidemie. Za neděli přes 4…

01.03.2021 09:05 V neděli v Česku přibylo 4557 případů nákazy koronavirem. Je to o 500 víc než před týdnem a…

Česko v lockdownu. Začala platit řada přísných omezení a jedno mírné…

01.03.2021 08:32 Aktualizováno Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic se počínaje dneškem na tři týdny…

K očkování se ode dneška mohou přihlásit lidé starší 70 let

01.03.2021 07:58 K očkování proti covidu-19 se dnes mohou přes web ministerstva zdravotnictví začít hlásit lidé nad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama