Ministerstvo vypsalo výběrové řízení na funkci hlavního hygienika

Ministerstvo zdravotnictví dnes vypsalo výběrové řízení na funkci hlavního hygienika. Předchozí hlavní hygieničku Evu Gottvaldovou vláda odvolala v polovině března, krátce po začátku šíření koronaviru v Česku. Premiér Andrej Babiš (ANO) odvolání Gottvaldové tehdy zdůvodnil tím, že nezvládala svou práci.

ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Funkce hlavního hygienika je spojena s pozicí náměstka ministra zdravotnictví pro řízení sekce ochrany a podpory veřejného zdraví. Funkcí hlavního hygienika je nyní pověřena ředitelka středočeské hygienické stanice Jarmila Rážová.

Zájemci o místo mohou podle podmínek tendru na webu ministerstva podávat žádosti do 1. června. Ministerstvo předpokládá, že nový hlavní hygienik nastoupí na své místo 1. července.

Ministerstvo v oznámení o vyhlášení výběrového řízení uvádí, že uchazeč musí splnit podmínky stanovené ve služebním předpisu státního tajemníka vydaném letos 24. dubna. Podle něj musí mít hlavní hygienik mimo jiné způsobilost k výkonu povolání lékaře. Bývalá hlavní hygienička Gottvaldová byla kritizována právě za to, že neměla lékařské vzdělání. Vystudovala na brněnské Masarykově univerzitě obor výživa člověka.

Vláda oznámila odvolání Gottvaldové 12. března. "Podle našeho paní hlavní hygienička nezvládla svoji práci a svoji pozici," řekl tehdy premiér Babiš. Hlasování kabinetu bylo podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jednomyslné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus nezmizel, upozorňuje expert WHO. Naznačil další vývoj pandemie

10.07.2020 09:19 Zvláštní vyslanec Světové zdravotnické organizace (WHO) David Nabarro varuje před druhou vlnou…

Covid-19: Počet nových případů v Česku se třetí den drží nad stovkou

10.07.2020 07:59 Počet nových případů nemoci covid-19 v České republice se třetí den po sobě drží nad stovkou. Za…

Vláda počítá s pomocí armády při testování na koronavirus. Projedná…

09.07.2020 20:56 Aktualizováno Vláda bude v pondělí jednat o možné další pomoci armády s testováním lidí na onemocnění covid-19.…

Řada Čechů nosí roušky navzdory uvolnění. Pro některé lidi je nezbytná

09.07.2020 20:42 Aktualizováno Zatímco ještě před nedávnem byl samotný pohyb venku bez zakrytého nosu a dýchacích cest téměř …

Související:

Právě se děje

Další zprávy