Šéf VZP Kabátek přiznal, že se nechal přednostně očkovat

Šéf Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek se na začátku ledna nechal přednostně očkovat v nemocnici Královské Vinohrady proti koronaviru. Upozornil na to dnes server iROZHLAS.cz s tím, že Kabátek nepatří do skupin, které se mají přednostně očkovat. "Chtěl jsem chránit svoje okolí," řekl Kabátek serveru.

Zdeněk Kabátek
doporučujeme

Kabátkovi je 50 let a devátý rok vede největší zdravotní pojišťovnu v Česku. Ani jedno ho neřadí do skupin, které mají být přednostně očkovány, připomněl iROZHLAS.cz. Očkovat se nechal na začátku ledna, když ještě nefungoval státní registr vakcinace. V tu dobu se měli podle pokynů ministerstva očkovat zdravotníci v první linii boje proti koronaviru.

"Nechal jsem se očkovat, protože ve své pozici jednám s řediteli nemocnic, se zaměstnanci, s lékaři... Potkávám se na denním pořádku se zdravotníky, takže to byla moje reakce na to, že jsem chtěl chránit svoje okolí. V současném kontextu je ale asi bezpředmětné, abych něco takového říkal," řekl Kabátek serveru.

Mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová nechtěla serveru informaci o očkování Kabátka komentovat. "Je to nepotvrzená informace, my to teprve zjišťujeme," uvedla.

Kvůli postupu při očkování ve Státním zdravotním ústavu (SZÚ) už rezignoval ředitel ústavu Pavel Březovský. Důvodem byly informace, že se v ústavu očkovali vedle zaměstnanců i jejich příbuzní. Kvůli očkování v SZÚ pak ministr zdravotnictví Jan Blatný odvolal svou náměstkyni Alenu Šteflovou, která se nechala přednostně očkovat společně s manželem.

Kabátek je v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny od roku 2012. Správní rada pojišťovny mu v listopadu loňského roku prodloužila mandát na další čtyři roky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie dohlížela na demonstrace, přibylo 9 tisíc nakažených

07.03.2021 21:53 Aktualizováno Sedmým dnem platí v Česku přísná opatření proti šíření koronaviru, epidemická situace v zemi je…

Políček dezinformátorům: S firmou vyrábějící ivermektin spolupracuje Bill…

07.03.2021 19:10 Aktualizováno KOMENTÁŘ - Když zazní A, mělo by zaznít i B. V případě ivermektinu je to ale problém, některá média…

Blatný by si ivermektin nevzal. Látku podle něj není možné používat plošně

07.03.2021 15:50 Aktualizováno Experimentální lék ivermektin, který se zvažuje jako možný lék na covid-19, není možné používat…

Všechny laboratoře budou muset centrálně odesílat vzorky, sdělil Blatný

07.03.2021 14:48 Aktualizováno Podle připravovaného opatření budou muset všechny laboratoře v ČR posílat výsledky testů na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama