V Česku jsou nová ohniska koronaviru. Nemocné hlásí firmy i zdravotnická zařízení

Hygienici dnes zaevidovali onemocnění covid-19 v některých moravskoslezských zdravotnických zařízeních, například v Psychiatrické nemocnici v Opavě. Ohnisko našli také ve florbalovém klubu na Opavsku a testováním pendlerů i v dalších firmách. Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě o tom informovala na svých internetových stránkách.

Češi se nechávají testovat na covid-19
doporučujeme

"Za posledních 24 hodin jsme zpracovali 67 nových onemocnění. Nejvíce pozitivních případů jsme dnes zaznamenali opět v okrese Karviná, a to 33," uvedli hygienici. V uvedených počtech jsou zahrnuti i lidé, u nichž byla nákaza zjištěna při plošném testování ve společnosti OKD.

"V okrese Frýdek-Místek jsme evidovali 23 nových onemocnění. V Ostravě bylo hlášeno devět případů onemocnění. Jeden nový případ jsme zaznamenali v okrese Nový Jičín a okrese Opava," uvedla KHS. V okrese Bruntál opět nebyl hlášen žádný nový případ onemocnění.

Celkem tak KHS od počátku pandemie eviduje v kraji 3821 pozitivně testovaných lidí. Podle grafů Centrálního řídícího týmu Covid-19 bylo dosud pozitivně testováno 4132 obyvatel kraje. Data a údaje o nemocných z různých zdrojů se liší kvůli odlišným způsobům zpracování údajů.

V Psychiatrické nemocnici v Opavě prokázal test covid-19 u jedné pacientky. "Dále jsme řešili výskyt dvou pozitivních osob na chirurgickém oddělení Bohumínské městské nemocnice, další pozitivní pacient byl řešen i v Městské nemocnici Ostrava. Ve všech zařízeních nařídila KHS protiepidemická opatření a testování osob, které byly v kontaktu s nakaženými," uvedli hygienici.

Protiepidemická opatření a testování personálu nařídili také na Oddělení ošetřovatelské péče ve Dvorcích v okrese Bruntál. Objevilo se tam podezření na infekci u pacientky z Opavska.

"Další ohnisko jsme nalezli ve florbalovém klubu v okrese Opava, kde jsou zatím tři pozitivně testované osoby, šetření i zde probíhá," uvedli hygienici.

KHS uvedla, že zjistila další pozitivní pendlery díky mimořádnému opatření, které zaměstnavatelům ukládá přeshraniční pracovníky pravidelně testovat. "Ve firmě Erich Jaeger v Kopřivnici byly zjištěny celkem čtyři pozitivní osoby, z toho tři pendleři z Polska, byla provedena ohnisková dezinfekce a šetříme kontakty s nakaženými. Další pozitivní pendleři se dnes objevili ve firmě Brembo Czech z Ostravy, jednalo se o tři osoby," uvedla KHS.

Další nakažení zaměstnanci vzešli z plošného testování v OKD. Za posledních 24 hodin přibylo 11 pozitivně testovaných v ohnisku Dolu ČSM-Sever, celkem jich tam bylo evidováno 790. V ohnisku Dolu ČSM-Jih je v evidenci 382 pozitivních lidí, za posledních 24 hodin jich přibylo 23.

Ondřej Činčura sdělil za společnost Varroc Lighting System, že v firma ve čtvrtek zahájí plošné týdenní testování všech zaměstnanců v závodě Nový Jičín. Ve firmě bylo dosud potvrzeno 35 případů nákazy - 34 v Novém Jičíně a jeden v Rychvaldě na Karvinsku. První případ odhalilo pravidelné testování pendlerů.

"Dodatečně bude otestováno dalších cca 1500 zaměstnanců v závodě v Novém Jičíně. O plošném testování zaměstnanců v dalších lokacích Varroc Lighting Systems bude rozhodnuto v návaznosti na výsledky testování v Novém Jičíně," uvedl Činčura.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lékaře netrápí jen koronavirus. V létě jsou nejčastější angíny či ekzémy

07.08.2020 17:07 Nejčastějšími zdravotními problémy v létě jsou podle praktických lékařů angíny, ekzémy na kůži nebo…

Opakované testy na covid-19 v prachatické firmě: Nakaženi jsou zatím jen…

07.08.2020 16:07 Jihočeští hygienici znají výsledky více než poloviny z necelých pěti stovek opětovně testovaných…

Dochází krev. Fakultní nemocnice Brno naléhavě hledá dárce

07.08.2020 13:11 Fakultní nemocnice Brno je na hraně se zásobami krve. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí…

"Na podzimní nápor nejsme připraveni." Pirátka Richterová kritizuje…

07.08.2020 13:03 První místopředsedkyně České pirátské strany Olga Richterová upozornila, že na podzim, kdy přijde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama