Další testy na covid-19 jsou ve firmě Vodňanská drůbež negativní

Hygienici otestovali na koronavirus 113 zaměstnanců firmy Vodňanská drůbež z holdingu Agrofert, 112 z nich má negativní výsledky. U posledního z otestovaných budou znát hygienici stav dnes večer. Jedna zahraniční pracovnice ve firmě má covid-19. V karanténě je devět lidí. ČTK to dnes řekla ředitelka krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová. Výroba ve firmě omezená není.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Těch 113 lidí má omezený pohyb. V práci jsou, používají ochranné pomůcky, po práci zůstávají v domácím prostředí. Mají rukavice, ochranné pláště, dezinfekci, pravidelně dezinfikují. Zajištění po stránce ochrany je maximální, součinnost s vedením firmy také," řekla Kotrbová. Nepotkávají se kromě jiného ani pracovníci různých směn.

Zahraniční agenturní zaměstnankyně má lehké příznaky nemoci covid-19. ČTK to v úterý řekl mluvčí holdingu Agrofert Karel Hanzelka. Hygienici vyšetřili i devět takzvaných blízkých kontaktů nakažené pracovnice včetně rodinných příslušníků. "Mají nařízenou karanténu, protože kontakt byl velmi úzký, riziko přenosu je daleko vyšší," řekla Kotrbová. Rodinné příslušníky nakažené ženy hygienici znovu otestují 10. července, řekla ČTK epidemioložka krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Hygienici ve vodňanské společnosti, kde pracuje 590 lidí, otestovali 113 zaměstnanců ze směny, kteří byli s nakaženou v kontaktu. Podle Hanzelky žádní další pracovníci příznaky onemocnění nepozorují.

Společnost Vodňanská drůbež má v Česku 1616 zaměstnanců, z toho ve vodňanské provozovně pracuje 590 lidí. Jak vyplývá z výroční zprávy, v roce 2018 měla Vodňanská drůbež prodeje za 5,42 miliardy korun a provozní zisk téměř 180 milionů Kč.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inspekce odhalila nebezpečný potravinový doplněk, obsahuje mix rozpouštědel

03.07.2020 16:47 Mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce…

Muž si má odpykat 16 let vězení. Dle soudu zastřelil družku před zraky…

03.07.2020 12:26 Krajský soud v Plzni poslal dnes na 16 let do věznice se zvýšenou ostrahou kosovského Albánce…

Klíšťatům se u nás daří. Exotické druhy mohou šířit nebezpečné nemoci

03.07.2020 11:30 S přicházejícím létem, kdy si všichni užíváme sluníčka, pohody a volna, přichází zároveň i jedna…

Brno koupilo od univerzity druhou kopuli hvězdárny

03.07.2020 11:18 Město Brno koupilo od Masarykovy univerzity za více než čtyři miliony korun druhou kopuli brněnské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy