Na koronavirus se v Moravskoslezském kraji ve čtvrtek testovalo šest lidí

V Moravskoslezském kraji odebrali zdravotníci kvůli možnosti nákazy novým koronavirem ve čtvrtek vzorky šesti lidí. U čtyř jsou výsledky k dispozici, testy vyšly negativně. Na výsledky u dvou lidí se ještě čeká. ČTK to nes řekl mluvčí Krajské hygienické stanice Ostrava Radim Mudra. Dosud se onemocnění koronavirem v regionu u nikoho nepotvrdilo.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Po rozšíření koronaviru z Číny do Evropy jsou hygienici zavaleni dotazy obyvatel, kteří se vracejí z pracovních či soukromých pobytů v Itálii, jež je z evropských zemí koronavirem nejvíce zasažena. Podle hygieniků lidé chtějí vědět, zda jim zdravotníci udělají odběry, zda musejí do karantény, případně jaká opatření se na ně vztahují a co by měli dodržovat.

Pokud v době pobytu nebo při návratu domů mají lidé zdravotní potíže, jako jsou horečka nad 38 stupňů, kašel či problémy s dechem, měli by neprodleně telefonicky kontaktovat svého lékaře nebo hygieniky.

Například Slezská nemocnice v Opavě už apelovala na pacienty, kteří se v posledních dvou týdnech vrátili z oblastí s hromadným výskytem koronavirové infekce a mají chřipkové příznaky, aby rozhodně nechodili do ambulance. Vše mají řešit telefonicky.

Pokud jsou lidé bez klinických příznaků, ale vracejí se z rizikových oblastí Lombardie, Benátska, případně oblasti Emilia Romagna, budou u nich pravděpodobně nařízena karanténní opatření s pravidelným sledováním zdravotního stavu. V ostatních případech hygienici lidem doporučují, aby pečlivě pozorovali svůj zdravotní stavu, aniž by šli do karantény. Pouze v některých případech u takzvaných rizikových profesí by karanténní opatření rovněž mohla být vydána. Případy se posuzují individuálně.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 v Domově pro seniory Iris v Ostravě: Dalších 11 nakažených

04.04.2020 20:48 Nemoc covid-19 se prokázala u dalších devíti klientů Domova pro seniory Iris v Ostravě. Nakaženi…

Zemřely další nakažené seniorky z domova v Michli, covid-19 nebyl…

04.04.2020 20:00 Aktualizováno V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) dnes zemřely s nemocí covid-19 dvě ženy z domova pro…

Covid-19 v Praze: Počet nakažených přesáhl tisíc, dnes přibylo 99 případů

04.04.2020 19:37 V Praze bylo dnes večer 1045 případů nákazy koronavirem a 27 úmrtí lidí s nemocí covid-19, kterou…

Češi omezili nájezdy do turistických oblastí, policie hlídala nošení…

04.04.2020 19:26 Lidé omezili nájezdy do turistických oblastí, středočeští policisté dnes nemuseli kvůli shlukování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy