Nákupní horečka v Ústí. Lidé ve velkém kupují trvanlivé potraviny

V některých obchodech v Ústí nad Labem lidé ve velkém nakupují trvanlivé potraviny a balené vody. Někteří dnes ČTK řekli, že se tak zásobují kvůli možnosti rozšíření nového koronaviru do ČR. V Kauflandu ve Všebořicích je vyprodaná rýže, v policích jsou poslední oleje a konzervy. Na půl prázdné police, jindy plné například těstovin všech cenových relací, jsou i v Globusu v Trmicích a v Albertu na Severní Terase.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Nákupy potravin, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zaměstnanci ale neustále doplňují zboží. V přeplněných vozících mají lidé většinou mouky, těstoviny, mražené potraviny a několik balení vod, zjistila ČTK na místě.

V České republice se přitom dosud nepotvrdil žádný případ nákazy koronavirem. Nejbližší potvrzená nákaza je od Ústí nad Labem vzdálená stovky kilometrů, a to v Německu. Řetězce působící na českém trhu mají podle středečního vyjádření jejich zástupců pro kamenné prodejny většinou dostatečné zásoby.

"Člověk je jistější, když to má doma," řekla dnes ČTK jedna ze zákaznic ústeckého Globusu. Jiný zákazník uvedl, že zásoby kupuje, protože po případném vypuknutí nemoci bude nebezpečné kamkoli chodit. Další zákaznice si koupila zásoby vod, protože se bojí, aby se nevyprodala.

Rýže, mouka, olej, cukr, konzervy, to jsou potraviny, které nejvíce skupují zákazníci všebořického Kauflandu. "Rýži už nemáme ani ve skladech, oleje máme ještě trochu, konzervy jsou všechny na krámě," řekla dnes ČTK pracovnice Kauflandu ve Všebořicích.

"Ve spolupráci s našimi dodavateli pracujeme intenzivně na tom, aby byla zajištěna dostupnost zboží v našem řetězci," řekla ve středu mluvčí Kauflandu ČR Renata Maierl.

Zvýšené prodeje o desítky procent hlásí z mnoha míst také prodejny Albert, a to u olejů, mouky, rýže, těstovin a dalších suchých potravin. "Zvyšujeme objednávky do obchodů a závozy zboží. Předpokládáme, že zvýšený zájem potrvá pouze několik dní, než se zákazníci dostatečně předzásobí," uvedl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Někteří zákazníci v obchodech v Ústí nad Labem ČTK řekli, že se koronaviru tolik neobávají, spíš mají strach z vyprodání zboží. "My to nějak přežijeme," uvedla jedna zákaznice. Dodala, že dnes pro jistotu nakoupila všeho více než obvykle.

Nový typ koronaviru se začal šířit začátkem loňského prosince v Číně, do Evropy se nemoc dostala o necelé dva měsíce později. První tři případy ohlásili lékaři 24. ledna ve Francii, následovaly Německo a Finsko. V Evropě je nyní 14 mrtvých, z toho 12 v Itálii, kde se v pátek 21. února vyskytl první případ úmrtí Evropana na nemoc COVID-19, a dva ve Francii. Itálie je asi s 450 nakaženými třetí v pořadí zemí podle počtu nemocných, po pevninské Číně a Jižní Koreji. Nakažených je celosvětově přes 82.000.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku zemřeli další tři lidé s koronavirem, nakažených je 4475

05.04.2020 09:12 V Česku zemřelo 62 lidí, u nichž byla potvrzena nemoc covid-19, kterou způsobuje nový typ…

Kolik bude stát stopka exekucí? Mluvčí Exekutorské komory Desatová pro EZ…

05.04.2020 09:00 ROZHOVOR - Ani jim vládní návrh plně nevyhovuje, i když Exekutorská komora České republiky již…

Mohutný požár v Ostravě zasáhl rodinný dům a zničil auto, škoda pět milionů

05.04.2020 08:27 Požár rodinného domu v Ostravě způsobil v noci na dnešek škodu okolo pěti milionů korun. Oheň kromě…

Vládní stopka exekucí budí vášně. Poslanec Výborný prozradil EZ, proč s ní…

05.04.2020 08:05 Nejsou tak milosrdní a shovívaví jako kabinet premiéra Andreje Babiše. Části advokátům i odborníkům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy