Noční drama v Brně: Kvůli bytu s chemikáliemi evakuováni další lidé

Pět desítek lidí, kteří kvůli nalezeným chemikáliím v jednom z brněnských bytů museli v noci na dnešek opustit své domovy, se může vrátit zpět. Tří desítek lidí z první vlny evakuace se to ale zatím ještě netýká. ČTK to dnes řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Přidejte svůj názor

krimi
doporučujeme

Policie v brněnské Šámalově ulici dnes odpoledne stále dokončuje vyklízení bytu, ve kterém bylo značné množství chemikálií. Na místě pracují pyrotechnici i chemici, odvážejí nebezpečné látky k likvidaci. Část ulice proto zůstává uzavřena pro dopravu i chodce.

Už v pondělí musely kvůli nalezeným chemikáliím ze svých domovů podle hasičů asi tři desítky lidí, v noci na dnešek dalších pět desítek. "Někteří obyvatelé se už mohou vrátit. Zůstává však rozsah prvotní evakuace, tedy do domu, ve kterém probíhá zásah a dvou sousedních, se lidé zatím vrátit nemohou," uvedl Mikoška.

Policisté vedle bytu, v němž našli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií, prohledávají i přilehlý sklep. Ráno předpokládali, že na místě budou pracovat do poledne, poté by se mohli evakuovaní vrátit domů. Na místě však ještě zbývá menší množství nebezpečných látek, které je také nutné odvézt a likvidovat. "Podle posledních předpokladů by práce policistů na místě měly trvat do pozdního odpoledne," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Policisté v pondělí po poledni po nálezu chemikálií ulici uzavřeli, situaci vyhodnotili jako nebezpečnou a ihned evakuovali z okolních domů 25 lidí. Později podle hasičů ještě dalších šest. V noci na dnešek jich přibylo dalších 55. Část lidí si nocleh zajistila u příbuzných nebo známých, 17 lidí podle hasičů využilo ubytování v hotelu.

Co bylo příčinou úmrtí dvaačtyřicetiletého muže, policie vyšetřuje.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mají ostudu. O rozdělování peněz z EU nevědí skoro nic

18.02.2020 13:54 Peníze z rozpočtu Evropské unie považuje za ekonomicky přínosné většina lidí, o jejich rozdělování…

Vyhodit slepou ženu z taxíku? Firma Bolt se kaje, do věci zasáhl i Babiš

18.02.2020 13:25 Taxikář, který v pondělí dopoledne v Praze vytáhl z auta nevidomou ženu, protože nechtěl odvézt…

Kauza Vidkun: U soudu je dusno, expolicista Kadlec popřel vynášení…

18.02.2020 12:32 Bývalý náměstek olomouckého krajského policejního ředitele Karel Kadlec dnes u soudu popřel, že by…

Soud otevřel kauzu Vidkun. Žalobě čelí exhejtman, policisté a vlivný…

18.02.2020 10:42 Olomoucký krajský soud dnes otevřel korupční kauzu Vidkun. Obžalobě v ní čelí dva tehdejší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama