Radovan Krejčíř v českém vězení? Vydání do vlasti se komplikuje

Na vydání podnikatele Radovana Krejčíře z Jihoafrické republiky do Česka se pracuje už nějaký čas, teď se ale celý proces komplikuje. Na vině je přitom česká strana, která dříve o vydání muže odsouzeného k 15 letům vězení stála.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Radovan Krejčíř, foto: Lisa Skinner
doporučujeme

V roce 2007 byl Radovan Krejčíř zadržen v jihoafrickém Johannesburgu, od té doby pracují tuzemské úřady na jeho vydání do Česka, o které sám kontroverzní podnikatel před časem požádal. Podle informací České televize ale ve chvíli, kdy to začíná být reálné, dávají úřady ruce pryč.

Web zpravodajské stanice ČT24 uvádí, že mají probíhat neoficiální jednání s Jihoafrickou republikou. Češi by si přáli, aby byl Krejčíř vydán až po odpykání trestu, tedy nejdříve za 31 let. Oficiálně má být přitom o žádosti rozhodnuto během následujících měsíců.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vnímá možný návrat mafiánského bosse jako velké bezpečnostní riziko. Pokud něco spáchal v Jižní Africe, měl by se to tam podle jeho slov odsedět. Může tak zhatit práci ministerstva spravedlnosti, které na vydání pracuje minimálně dva roky.

Podle informací veřejnoprávní televize už české bezpečnostní orgány pracují na tom, aby vydání Krejčíře do Česka oddálily. Zde byl podnikatel pravomocně odsouzen k 15 rokům vězení za pokus o vytunelování Čepra a další trestné činy. Kdyby se vrátil, má právo nechat procesy zopakovat.

Novinář Jaroslav Kmenta v souvislosti s tím na sociální síti připomněl, jak Krejčíř ze země uprchl. „Připomínám, že letos to bude už 15 let od chvíle, kdy jeden policista během domovní prohlídky v Černošicích prohlásil: ‚Kde je tady záchod?‛ A kdy mu zatčený Krejčíř řekl: ‚Pojďte, já vám ho ukážu.‛ A pak zmizel,“ napsal na twitteru.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko se opět snaží o jednostranný výklad dějin? Čeští historici se zlobí

25.01.2020 21:54 Aktualizováno Rusko se pokouší jednostranně vykládat historii podobně, jako činil v minulosti Sovětský svaz.…

Výbuch a požár v kladenském paneláku. Zemřela žena, 14 zraněných

25.01.2020 17:54 Aktualizováno Při požáru panelového domu v Kladně v noci na dnešek zemřela žena. Zraněno bylo 14 lidí a hasiči…

Bitva se Zemanem nekončí. Kaslová se odvolala v kauze Peroutka

24.01.2020 19:20 Aktualizováno Vnučka novináře Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová podala odvolání proti rozsudku, který zamítl…

Dům ve Vejprtech podpálili tři klienti? Skončili v psychiatrické léčebně

24.01.2020 16:48 Vedení domova pro zdravotně postižené ve Vejprtech podezírá tři klienty z toho, že způsobili…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama