Silvestr je tu. Kde oslavit příchod roku 2020? Otevírají se i některé hrady

Lidé po celé zemi dnes oslaví příchod nového roku. Silvestra mnozí lidé prožijí na horách, jiní se vydají sportovat, do divadla, na koncert či do klubu, další mohou sledovat organizované ohňostroje nebo sami odpalovat zábavní pyrotechniku.

Ilustrační foto

Poslední den v roce se otevírají i některé hrady a zámky, mnohé restaurace připravily speciální silvestrovská menu a program.

Češi a Slováci se jako každý rok sejdou na hraniční hoře Velká Javořina v Bílých Karpatech. Přelom roku je tradičně jednou z nejnáročnějších období pro hasiče, zdravotníky a policisty.

Silvestrovské oslavy v Praze si vyžádají některá omezení pro automobilovou dopravu v okolí Václavského a Staroměstského náměstí a Karlova mostu, kam nový rok přicházejí slavit tisíce lidí, především zahraničních turistů. Dopravní podnik prodlouží provoz metra přibližně do 02:30, soupravy budou jezdit každých deset minut. Na bezpečnost a pořádek v ulicích budou dohlížet policisté a strážníci, a to včetně hlídek na Vltavě.

Na Staroměstském náměstí se koná hudební program, během něhož vystoupí od 16:15 do půlnoci živé kapely i DJ. Obyvatelé a návštěvníci hlavního města mohou vyrazit rovněž na několik silvestrovských koncertů vážné hudby či jazzu, silvestrovský program připravily i kluby Rock Café, Vagon, Palác Akropolis nebo Roxy. Párty ve stylu 80. a 90. let budou v klubech Lucerna Music Bar a Futurum. V Bio Oko se bude večer promítat celovečerní sestřih legendárního satirického pořadu Česká soda.

V kině Lucerna je na programu živý přenos silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie a kino Aero nabídne kultovní film bratří Coenů Big Lebowski. Divadla, která připravila silvestrovská představení, většinou vsadila na komedie.

Poslední den roku mohou Pražané také naposledy využít nabídku týdne sportu zdarma, kdy mohli od Vánoc bezplatně navštívit desítky sportovišť.

Mnoho měst pořádá silvestrovský nebo novoroční ohňostroj. Pražský magistrát se kvůli hluku rozhodl nahradit ohňostroj videomappingem, který se bude promítat 1. ledna večer na budovu Národního muzea. Ohňostroj přesto v metropoli bude - akci uspořádá v Bastionu nad parkem Folimanka spolek Ohňostroj pro Prahu.

Osobnosti z řad katolíků žádají Duku, aby se distancoval od Lipovské a…

29.07.2021 22:06 Aktualizováno Dvě desítky osobností z katolické církve dnes v otevřeném dopise kardinálu Dominiku Dukovi…

Člověk v tísni ujišťuje, že peníze ze sbírek nebudou krýt dluhy lidí v…

29.07.2021 15:00 Pracovníci organizace Člověk v tísni zjišťovali v jihomoravských obcích zasažených na konci června…

Letos očkovaní státní zaměstnanci by mohli dostat dva dny volna, navrhl…

28.07.2021 22:04 Aktualizováno Vláda v pátek ráno projedná návrh, podle kterého by státní zaměstnanci očkovaní proti covidu-19 od…

Hasiče zaměstnala bouřka na Hranicku, evakuovali i cestující z vlaku

28.07.2021 21:40 Zatopené zahradnictví, popadané stromy i evakuaci cestujících z vlaku zapříčinila bouřka, která…

Jizerskohorské bučiny se dostaly na seznam UNESCO

28.07.2021 16:40 Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v…

Češi jsou letos v létě kvůli koronaviru opatrnější než loni, ukázal průzkum

28.07.2021 15:05 Češi jsou s ohledem na riziko nákazy covidem-19 v současnosti opatrnější než loni v létě. Častěji…

NSS zrušil opatření o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách

27.07.2021 22:04 Aktualizováno Aktuálně platné opatření ministerstva zdravotnictví o nošení respirátorů ve vnitřních prostorách…

Česko žádá o uznání statusu země bez výskytu ptačí chřipky

27.07.2021 14:57 Česká republika zažádala Světovou organizaci pro zdraví zvířat (OIE) o uznání statusu země bez…

Pandemické období se negativně podepsalo na vztazích, naznačuje studie

27.07.2021 10:55 Náročné období pandemie koronaviru se negativně podepsalo na partnerských vztazích. Podle pilotní…

Odhad nákladů na obnovu majetku po tornádu na Jižní Moravě činí 5,3…

26.07.2021 20:27 Odhad nákladů na obnovu majetku v Jihomoravském kraji, který poničilo tornádo, činí podle…

Související:

Právě se děje