V Kopřivnici nezrušili ohňostroj. Totální fiasko, davy lidí, tlačí se na sebe, hlásí z místa novinář

Město Kopřivnice ležící v okrese Nový Jičín se rozhodlo jít proti současným opatřením a navzdory kritické situace nezrušilo novoroční ohňostroj. Editor České televize Michal Polášek ale z místa hlásí, že se celá situace zvrtla ve fiasko, kdy se na sebe tlačí davy lidí, navíc bez roušek.

Městský úřad Kopřivnice
doporučujeme

Město svůj záměr oznámilo už dříve na sociálních sítích. "V pátek 1. ledna přivítáme rok 2021 novoročním ohňostrojem! Ten bude odpalován z Areálu Tatry poblíž budovy radnice a sadu E. Beneše krátce po 17. hodině, jakmile v městském rozhlase dozní česká státní hymna," napsali zástupci města na facebooku.

"Vzhledem k současné epidemické situaci nebude akce organizována, aby nedocházelo ke shlukování osob. Prosíme občany, kteří se přijdou na ohňostroj podívat, aby dodržovali všechna platná opatření (rozestupy, roušky) a nevstupovali za koleje do areálu společnosti Tatra Trucks," dodali.

Řada obyvatel tak využila situace a rozhodla se zajít na ohňostroj podívat, na výzvy ale očividně nebrali zřetel. Na twitteru na to upozornil editor České televize.

"Do centra míří davy lidí, roušku nemá skoro nikdo. Navíc je dost mlha, všichni se budou tlačit co nejblíž," napsal Michal Polášek.

Zhruba o 20 minut později dodal, že se situace zvrtla. "Totální fiasko. Z cca 400 metrů jsou vidět jenom barevné záblesky. Část lidi reaguje natlačením se blíž, my jdeme v opačném směru," píše editor.

Zástupci města pro EuroZprávy.cz uvedli, že se rozhodli ohňostroj uspořádat na přání mnoha místních obyvatel, a to za velmi specifických podmínek s ohledem na současnou epidemickou situaci.

"Uspořádání ohňostroje nebylo podnětem k tomu, aby se lidé shlukovali, neboť za vhodného počasí by byl ohňostroj viditelný z mnoha míst ve městě. Poprvé byl odpálen z Areálu Tatry a nikoliv z centra města, aby se lidé nemačkali před kulturním domem a mohli dodržovat rozestupy," uvedla tisková mluvčí Lucie Macháčková.

"Akce nebyla hromadně organizována (chyběl tradiční doprovodný program) a Kopřivničané byli všemi používanými informačními kanály upozorněni, aby při pozorování ohňostroje dodržovali platná hygienická opatření. Přímo v okolí odpalu dohlížela na dodržování pravidel městská policie," dodala pro EuroZprávy.cz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se znovu objevila ptačí chřipka, měly ji labutě

21.01.2021 18:00 V Česku se po necelém roce znovu objevila ptačí chřipka. Zatím je potvrzená u dvou uhynulých labutí…

Loni do půlky prosince zemřelo o 14 procent více lidí než obvykle

21.01.2021 13:08 Za prvních 50 týdnů loňského roku zemřelo v Česku o 14 procent více lidí, než je průměr za stejné…

Jídlo si z restaurací nyní objednává 62 procent Čechů

21.01.2021 12:41 Jídlo z restaurací si nyní podle nového průzkumu společnosti Up Česká republika objednává 62…

OBRAZEM: V Praze se slavil konec Donalda Trumpa v Bílém domě

20.01.2021 21:00 Aktuální politické dění ve Spojených státech amerických rezonuje také v Česku. V centru Prahy se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama