V Moravskoslezském kraji přibylo 37 nakažených, situace na Karvinsku se zklidňuje

V Moravskoslezském kraji přibylo od poslední úterní aktualizace dat 37 případů nákazy koronavirem, znovu nejvíce na Karvinsku.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO). Celkem se podle těchto dat v regionu nakazilo 3772 lidí.

Na Karvinsku od úterý přibylo 15 případů, od počátku pandemie tam bylo pozitivně testováno 2032 lidí. "Dnešní aktualizace nepřináší žádné zásadní změny. Situace na Karvinsku se zklidňuje. Plošné testování ve společnosti Varroc Lightning zatím nepřináší žádné zásadní změny," uvedl Vondrák. Ve firmě Varroc Lightning na Novojičínsku, která vyrábí vnější osvětlení a elektroniku pro automobilový průmysl, se od úterý plošně testuje. Důvodem je 22 prokázaných případů nákazy. Grafy rovněž ukazují, že v posledních dnech v regionu trvale přibývá hospitalizovaných, jde o jednotlivce, aktuálně je to 53 lidí.

Data a údaje o nemocných se liší, důvodem jsou různé způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava uvádí k dnešku v regionu 3438 pozitivně testovaných. Hejtmanství ale dřív poukazovalo na to, že hygienici byli v prodlení se zpracováváním údajů. Hygienici navíc data o nemocných vykazují až v okamžiku, kdy s nimi mají uděláno epidemiologické šetření.

Statistika ministerstva zdravotnictví zase v regionu udává kumulativně 3791 nemocných od počátku pandemie. Z dnes zveřejněných grafů chytré karantény vyplývá, že zemřelých je 70, tedy o dva více než v úterý, podle údajů hygieniků je jich 65.

Kvůli vysokému počtu testovaných rozšiřují odběrová místa v regionu svůj provoz. "K rozšíření provozní doby dochází kvůli nárůstu počtu žadatelů o odebrání stěru včetně samoplátců. Zatímco v posledním červnovém týdnu bylo odebráno průměrně 38 stěrů za den, v červenci narostl denní průměr na 57 odběrů," uvedla například mluvčí Městské nemocnice Ostrava Andrea Vojkovská.

Na počátku týdne hasiči obnovili také dvě odběrová místa u nemocnic v Karviné a Bílovci na Novojičínsku. V regionu by tak mělo fungovat celkem třináct fixních odběrových míst pro koronavirus.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Vidíte žlutě." Nejvyšší správní soud se zastal spolku, který inzeroval…

12.08.2020 14:18 Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017…

Vnuk zavraždil svou babičku, pak ji okradl. Soud mu potvrdil přísný trest

12.08.2020 13:38 Za loňskou vraždu své babičky v Brně si dvacetiletý mladík definitivně odpyká 17 let. Rozhodl o tom…

Matka souzená za vraždu dcery byla příčetná. Resocializace beznadějná,…

12.08.2020 13:20 Aktualizováno Třiadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně…

Solidarita během epidemie má i stinnou stránku. Nadace se potýkají s…

12.08.2020 12:50 Lidé často zneužívají dobré mysli svého okolí, a to i v době, kdy by si všichni měli spíše pomáhat.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama