Ve Vlčnově přibylo pět nakažených, covid-19 tam má 26 lidí

Ve Vlčnově na Uherskohradišťsku přibylo od úterního rána pět lidí, u nichž testy potvrdily onemocnění covidem-19. Hygienici evidovali k dnešním 09:00 v obci 26 pozitivně testovaných, řekla ČTK Vendula Ševčíková z Krajské hygienické stanice ve Zlíně. Ve Vlčnově platí od soboty zpřísněná hygienická opatření.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Nákaza se v obci zhruba se 3000 obyvateli objevila minulý týden, kdy ji testy prokázaly u osmi lidí. O nárůstu o 12 nakažených informovali hygienici v pondělí odpoledne, postupně přibývají další pozitivně testovaní. "Všechny tyto osoby byly v užším kontaktu. Z epidemiologického hlediska se jednalo o očekávaný nárůst počtu onemocnění vzhledem v rizikovosti kontaktu. V současné době nebylo zaznamenáno další ohnisko ve Vlčnově," uvedla Ševčíková.

Od soboty lidé ve obci povinně nosí ochranu úst a nosu ve veřejných vnitřních prostorách. Hromadné akce se mohou konat maximálně s 500 účastníky, je nutné při nich dodržovat rozestupy. Lidé, kteří byli v rizikovém kontaktu s některým z nemocných, jsou v karanténě. "K dnešnímu dni je v této souvislosti v karanténě přes 150 lidí. Stále probíhá trasování kontaktních osob," řekla Ševčíková.

Odkud se onemocnění do Vlčnova rozšířilo, se hygienikům nepodařilo určit. "Zdroj nelze jednoznačně přesně specifikovat, jedná se o respirační nákazu," uvedla Ševčíková. Nemoc však zřejmě nemá u žádného z nakažených v obci těžší průběh. "V současné době neevidujeme žádnou hospitalizovanou osobu," doplnila Ševčíková.

Mimořádná opatření přijali hygienici ve Vlčnově kvůli nárůstu počtu nakažených a k zamezení dalšího šíření onemocnění. Opatření platí v katastru obce do odvolání. Lidé by měli roušky nosit také venku, nelze-li dodržet rozestup 1,5 metru. Součástí nařízení je zákaz návštěv v zařízeních sociálních služeb. Hygienici vyzvali majitele obchodů, zdravotních a sociálních zařízení a dalších přístupných vnitřních prostor, aby je průběžně dezinfikovali.

Podle údajů zveřejněných dnes ráno krajskou hygienickou stanicí ve Zlínském kraji dosud covidem-19 onemocnělo 446 lidí. Je to o sedm případů víc než v úterý. Hygienici zatím zaznamenali 189 případů covidu-19 na Uherskohradišťsku, 148 na Zlínsku, 67 jich evidují na Vsetínsku a 42 na Kroměřížsku. Z nemoci se podle nich v regionu vyléčilo 368 lidí, tři lidé s covidem-19 zemřeli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vnuk zavraždil svou babičku, pak ji okradl. Soud mu potvrdil přísný trest

12.08.2020 13:38 Za loňskou vraždu své babičky v Brně si dvacetiletý mladík definitivně odpyká 17 let. Rozhodl o tom…

Matka souzená za vraždu dcery byla příčetná. Resocializace beznadějná,…

12.08.2020 13:20 Aktualizováno Třiadvacetiletá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně…

Solidarita během epidemie má i stinnou stránku. Nadace se potýkají s…

12.08.2020 12:50 Lidé často zneužívají dobré mysli svého okolí, a to i v době, kdy by si všichni měli spíše pomáhat.…

Sčítání lidu 2021: Online formulář by mohlo využít až 60 procent Čechů

12.08.2020 11:55 Podle odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) by při sčítání obyvatel příští rok mohlo až 60…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama