Vymezené doby na nákupy seniorů budou platit i dál

Omezení, podle kterého smějí do větších obchodů potravin a drogerií mezi 08:00 a 10:00 jen osoby starší 65 let, zůstává nadále v platnosti. Kabinet záležitost na dnešním zasedání probíral a byť jsou na pokračování úpravy různé názory, rozhodl ji nechat zatím v platnosti, řekl novinářům ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Opatření z druhé poloviny března má chránit seniory jako rizikovou skupinu před nákazou covidem-19.

Obchody z nařízení vlády zavedly řadu omezení
doporučujeme

O tom, že by mohl kabinet pravidla o nakupování seniorů rozvolnit, mluvil v České televizi náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. "To téma jsme dnes otevřeli, ale zatím jsme se shodli, že ponecháme stávající úpravu v rámci mimořádného opatření," uvedl Vojtěch. Kabinet se podle něj k záležitosti vrátí později. "Je část seniorů, kteří toto privilegium využívají, zatím jsme to opatření ponechali," dodal.

Vláda na začátku nouzového stavu nákupní dobu pro seniory několikrát změnila. Nejprve od čtvrtka 19. března měli senioři vyhrazenou dobu mezi 10:00 a 12:00 v prodejnách potravin, drogeriích a lékárnách. Po prvním dnu účinnosti ale kabinet opatření upravil a hodiny posunul na dobu mezi 07:00 a 09:00, omezení se také přestalo týkat lékáren.

Vedle majitelů a zaměstnanců provozoven zahrnulo opatření nově držitele průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnance pečovatelských služeb. Necelý týden od platnosti původního opatření se pak vyhrazená doba posunula na čas od 08:00 do 10:00. Kabinet ji navíc omezil na prodejny potravin a drogerie přes 500 metrů čtverečních. Menší prodejny musí zákazníky spadající do rizikové skupiny obsloužit přednostně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krejčířův správce Zagora neuspěl s žádostí o čtvrtmilionové odškodné

23.09.2020 15:43 Někdejší správce firem podnikatele Radovana Krejčíře Aleš Zagora nemá nárok na čtvrtmilionové…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Kauza Stoka: Expolitik ANO Liškutin přiznal přijetí jednoho úplatku

23.09.2020 13:38 Aktualizováno Před Krajským soudem v Brně dnes vypovídal bývalý místostarosta městské části Brno-Ivanovice, který…

Spolu silnější: Stát musí kvůli krizi mobilizovat dobrovolníky, navrhuje…

23.09.2020 13:28 Stát musí mobilizovat dobrovolníky, aby zvládl nastupující krizi spojenou se šířením nového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama