Aerolinky airBaltic obnoví lety z Prahy do Rigy

Letecký dopravce airBaltic plánuje od 27. července obnovit přímé lety z Prahy do Rigy. Linka bude fungovat pětkrát týdne. Dnes o tom informovala lotyšská společnost a Letiště Praha. V následujících týdnech se provoz pražského letiště rozšíří o desítky linek.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Aerolinky airBaltic budou na lince využívat letadlo typu Airbus A220-300, do kterého se vejde 150 cestujících. Lety budou doprovázet ochranná opatření. "Zavedli jsme přísná bezpečnostní opatření a celé obnovení leteckého provozu se řídí doporučeními všech úřadů. Všichni cestující na palubách letadel společnosti airBaltic obdrží zdarma sadu základních ochranných pomůcek, která obsahuje roušku a dezinfekční ubrousky," uvedl šéf firmy Martin Gauss.

Vedle airBaltic létal před krizí z Prahy do lotyšského hlavního města Ryanair. Ten zatím obnovení letů do Rigy neohlásil.

Letecký provoz na pražském letišti se bude dál rozšiřovat. V současnosti na něm funguje 13 pravidelných linek, které míří do Paříže, Amsterdamu, Curychu, Frankfurtu nad Mohanem, Stockholmu, Düsseldorfu, Bukurešti, Sofie, Minsku a Splitu. V neděli bude obnovena linka do Bruselu od Brussels Airlines, na začátku příštího týdne do Bělehradu od Air Serbia, dále do Košic, Budapešti a Keflavíku od ČSA. Na konci června by Praha měla mít přes 20 pravidelných linek.

V červenci velké obnovení provozu ohlásil Ryanair, který by měl obnovit více než 20 linek, až do 19 destinací chtějí létat také Smartwings. Provoz budou postupně obnovovat i další dopravci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O COVID nájemné k dnešním 14:00 bylo zadáno 2906 žádostí

03.07.2020 18:17 O dotaci na komerční nájem bylo k dnešním 14:00 zadáno 2906 žádostí, z nichž bylo dokončeno 794 za…

MMR podpoří cestovní ruch částkou 111 milionů. Kapka v moři, komentuje…

03.07.2020 17:14 V rámci Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech rozdělí ministerstvo pro místní…

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na výstavbu první části metra D

03.07.2020 16:56 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku (DPP) předběžným…

Krok Slovinska poškozuje cestovní ruch, stěžují si české cestovky

03.07.2020 16:41 Vyřazení České republiky ze seznamu bezpečných zemí, o kterém rozhodla slovinská vláda, podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy