Avast loni zvýšil čistý zisk o pětinu na 322 milionů dolarů, letos připravuje řadu produktů

Antivirová firma Avast loni zvýšila čistý zisk o 19 procent na 322,3 milionu USD, tedy v přepočtu 7,4 miliardy korun. Tržby stouply o 5,6 procenta na 873,1 milionu USD, což je přibližně 20 miliard korun. Organický růst tržeb byl přes devět procent. Provozní zisk EBITDA se zvýšil o 7,9 procenta na 483 milionů USD. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

Růst tržeb a provozního zisku byl podle analytiků v souladu s očekáváním. Překvapením byl čistý zisk, který byl devět milionů nad očekáváním trhu.

Počty zákazníků a celkové rozšíření produktů Avastu vzrostly na zavedených trzích, jako jsou USA i v nových cílových zemích. Počet zákazníků se zvýšil také v jihovýchodní Asii o 19 procent a ve střední a východní Evropě o 13 procent.

Upravené tržby největší divize Consumer Direct Desktop dosáhly 632,9 milionu USD, což představuje organický růst o 10,7 procenta. Míra udržení zákazníků divize se zvýšila na 67 procent, což bylo způsobeno nižším odlivem zákazníků u placených antivirových produktů a produktů CCleaner a růstem průměrného podílu licencí a zákazníků.

"Jádro podnikání Avastu a naše klíčové silné stránky zůstávají nezměněny. Naše zaměření na křížový prodej a upsell, lokalizační strategie a nové verze produktů nadále přispívají k dobrému růstu. Pro nadcházející rok připravujeme řadu produktů, na kterou se moc těšíme. I v roce 2020 očekáváme zdravý růst a jsme si i nadále jisti dlouhodobým směřováním firmy," uvedl výkonný ředitel Ondřej Vlček.

Vedení společnosti navrhlo konečnou dividendu splatnou v červnu 2020 ve výši 10,3 centu na akcii. Celková dividenda za rok tak dosáhne 14,7 centu na akcii, což představuje nárůst o 8,1 procenta.

Za celý rok 2020 Vlček očekává za skupinu Avast organický růst tržeb ve středně jednociferném řádu a stabilní hodnotu EBITDA marže. Ta loni dosáhla 55 procent. Letošní výsledky zřejmě nepříznivě ovlivní aféra kolem prodeje údajů o uživatelích prostřednictvím dceřiné společnosti Jumpshot z letošního ledna. Avast ji následně uzavřel. Náklady na uzavření odhadl na 15 až 25 milionů USD.

Avast založili v roce 1988 čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš, firma je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. V roce 2016 Avast koupil konkurenční českou antivirovou firmu AVG. Avast je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů, z velké části bezplatně.

Související

Avast

Avast by předběžně měl zastavit obchod s akciemi na burze 9. září

Česká antivirová firma Avast by podle předběžného návrhu harmonogramu svého spojení s americkou softwarovou společností NortonLifeLock měla zastavit obchodování se svými akciemi 9. září. Následně je má stáhnout z burzy a americký podnik vydá nové. Vyplývá to ze zprávy Britského antimonopolního úřadu (CMA), který se fúzí zabývá. Firmy se harmonogramem chtějí řídit, řekla dnes ČTK mluvčí Avastu Dominika Kalašová.

Více souvisejících

Avast Ekonomika

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

včera

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

včera

včera

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

včera

včera

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

včera

včera

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

včera

včera

včera

včera

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy