Bouřky v ČR zanechaly spoušť. Pojišťovny evidují přes tisíc škod za sto milionů

Klienti nahlásili pojišťovnám po víkendových bouřkách přes tisíc škod za více než sto milionů korun. Nejčastěji jde o vytopené sklepy, garáže a rozbitou střešní krytinu po krupobití. Nejpostiženější oblasti byly v jižních Čechách, na Olomoucku a na Vysočině. Část událostí pojišťovny vyřešily, vyplývá z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Po víkendových bouřkách a přívalových deštích, které vyústily v bleskové povodně, máme k dnešní 10:00 od klientů z nahlášeno na 800 škod za 48 milionů korun," řekla ČTK mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková. Nejvíce škod je z Jihočeského kraje, Olomouckého kraje a z Vysočiny. Přívalové deště a následné rozvodnění toků měly za následek zatopené domy, sklepy a garáže. Pojišťovna vyřešila téměř 40 procent nahlášených škod.

Kooperativě klienti po povodních nahlásili 385 škod, jejich celkový objem zatím pojišťovna odhadla na 37,6 milionu Kč. Většinou jde o škody způsobené kroupami (150 škod) a povodněmi (114). "Celkem 62 pojistných událostí jsme ukončili a klientům vyplatili 383.000 Kč," uvedl mluvčí Kooperativy Milan Káňa. Škody klienti hlásí hlavně z Olomoucka, z obcí Šumvald a Troubelice a z Jindřichohradecka, z obce Slavonice.

Allianz má kolem stovky případů v řádu zhruba tří milionů korun. "Většina už je jich prohlédnutá a nebo už v postižených lokalitách mají mobilní technici po dohodě s klienty návštěvy domluvené," uvedl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Uniqa měla do dnešních 9:00 nahlášeno 80 škod za čtyři miliony korun. Majetkové škody na obytných a rekreačních domech byly způsobeny velkou vodou, šlo o zatopení objektu, zatečení či škody na zahradních stavbách a zařízení. "Registrujeme i pět zásahů bleskem do rodinných domů," doplnila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Zatím bylo uzavřeno asi 15 škod. "Pokud klienti požadují zálohu na pojistné plnění, vyplácíme ji obratem," podotkla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

08.07.2020 13:15 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí…

Tržby maloobchodu v květnu ovlivnila odložená spotřeba

08.07.2020 12:06 Výsledky maloobchodu za květen podle analytiků pozitivně překvapily. Velmi dobře si vedly zejména…

Tržby obchodníků v květnu vzrostly meziročně o dvě procenta

08.07.2020 10:34 Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly…

Drtivé většině zájezdových dopravců hrozí krach, varuje iniciativa Za…

07.07.2020 14:58 Zájezdová autobusová doprava v Česku je po koronavirové krizi na hraně kolapsu. Podle iniciativy Za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy