Česko po ničivé vichřici. Pojišťovny mají nahlášené škody za miliony korun

Silný vítr, který zasáhl v neděli a pondělí Česko, způsobil klientům pojišťoven stovky škod za miliony korun. Vyplývá to z prvních odhadů největších pojišťoven. Vzhledem k vánočním svátkům budou podle nich klienti hlásit škody ještě v dalších dnech. Nejčastěji hlášenou škodou je poškození střechy, případy jsou hlavně na horách a na Vysočině. Vyplývá to z dnešních informací pojišťoven.

Ilustrační foto
doporučujeme

"K dnešnímu ránu máme nahlášenu zatím zhruba stovku škod za celkem tři miliony korun. Na bilanci je zatím ještě příliš brzo. Lidé své škody začínají teprve hlásit," řekla ČTK mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková . V tuto chvíli podle ní hlásí škody nejvíce klienti z Vysočiny a Pardubického kraje. Mezi nejčastější typy škod patří poškozené střechy, škody vzniklé v důsledku pádu stromů či větví jak na stavby, tak na automobily, dodala.

Kooperativě zatím klienti nahlásili 120 škod za celkem čtyři miliony Kč. "Nejvíce se nám ozývají klienti z Vysočiny. Jde o popadané stromy, poškozené ploty a střechy," uvedl mluvčí pojišťovny Milan Káňa.

ČSOB pojišťovna zatím odhaduje, že nedělní vichřice způsobila jejím klientům 100 až 150 pojistných událostí. Nejvíce zasaženy byly podle mluvčího Petra Milaty vyšší polohy v severních Čechách, Vysočina, Jeseníky a Beskydy. Mezi nejčastější škody patří opět poškození střech, pády stromů či větví na majetek klientů, dodal.

Silný vítr fouká v Česku od neděle. Podle meteorologů dosáhl nejvyšší náraz rychlosti kolem 145 kilometrů za hodinu na Sněžce, vítr foukal také v Jeseníkách, Beskydech nebo na Českomoravské vrchovině. V pondělí vítr nadále silně vál na severních horách a na Českomoravské vrchovině.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

České obchody Pietro Filipi chtějí propustit všechny pracovníky

20.01.2021 09:13 Česká módní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to dnes…

V OKD skončí na konci února 1770 lidí, už absolvovali pohovory

19.01.2021 15:33 Aktualizováno Zaměstnanci těžební společnosti OKD, kteří ke konci února budou přecházet pod státní podnik Diamo,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama