K Vánocům lze ještě koupit poukaz, on-line platby jsou rekordní

Nejprodávanějším dárkem na poslední chvíli jsou podle portálu Slevomat poukazy. Poptávka po nich vrcholí právě dnes, uvedl ředitel Slevomatu Ladislav Veselý. Kvůli pandemii mnoho Čechů letos nakupovalo na internetu, objem on-line plateb byl tak podle poskytovatele finančních služeb PayU rekordní. Částka plateb na internetu za tři prosincové týdny byla meziročně o 46 procent vyšší. Počet transakcí stoupl oproti loňsku o 37 procent, řekl ČTK Martin Prunner z PayU.

Češi nakupují v obchodech
doporučujeme

Lidé podle Veselého nejčastěji kupují dárkové poukazy na masáže, adrenalinové nebo sportovní zážitky, ale také pobyty. Průměrná hodnota poukázky činí v těchto případech 1600 korun. Loni Slevomat na Štědrý den prodal 28.000 poukazů, obdobný počet očekává Veselý i letos.

Podle Prunnera z PayU byl, co do on-line plateb, oproti loňsku silnější každý prosincový den. "Denní meziroční nárůst objemu plateb se pohyboval v rozmezí 14 až 96 procent. Nejvyšší nárůst, tedy 96 procent, ve srovnání s loňským rokem jsme zaznamenali v neděli 20. prosince. Absolutně nejsilnějším dnem z hlediska celkového objemu on-line plateb za celý prosinec však bylo pondělí 14. prosince," uvedl Prunner.

Poslední týden před Vánocemi je podle Prunnera patrný postupný pokles denních objemů on-line plateb. Tento scénář se podle něj každý rok opakuje. Lidé totiž intenzivně nakupují hlavně do doby, kdy mají jistotu, že jim bude zboží včas doručeno.

Češi před Vánocemi, v listopadu a prosinci, podle společnosti Shoptet utratili zhruba 68 miliard korun, loni to bylo asi 51 miliard korun. Internetové obchody odbavily v tomto období přibližně 30 milionů objednávek, o pět milionů víc než loni.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asociace: Situace skiareálů je neúnosná, vláda je musí otevřít

22.01.2021 21:59 Vláda podle Asociace horských středisek (AHS) bere skiareály jako rukojmí. Situace se již stává…

Strategie: Česko má být ekonomikou založenou na inovacích

22.01.2021 15:18 Národní výzkumná a inovační strategie pro inteligentní specializaci ČR chce cílit na to, aby Česko…

Česko patří k zemím s nízkým podílem žen ve vedení firem

21.01.2021 14:05 Česko patří v Evropě k zemím s nízkým podílem žen ve vedení velkých firem. Na žebříčku 18 států…

Kvóty na potraviny mám za brutální útok na peněženky. Agrobaroni zcela…

20.01.2021 22:03 Aktualizováno Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza ostře kritizuje, že Poslanecká sněmovna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama