Ve Škoda Auto jsou dva nové případy nákazy koronavirem

V mladoboleslavském závodě automobilky Škoda Auto se ve středu objevily dva případy nákazy koronavirem. Firma pracoviště obou zaměstnanců vydezinfikovala, dezinfekcí prošly i společné prostory jako závodní jídelna či sociální zařízení, které infikovaní pracovníci využívali, řekl dnes ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Přidejte svůj názor

Škoda Auto, a.s.
doporučujeme

O novém výskytu nemoci v automobilce napsal regionální Deník.cz. "V závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi byly dne 6. května 2020 zaznamenány dva případy onemocnění covid-19. Šlo o zaměstnance v hale M17 a v hale M2. Ostatním zaměstnancům, kteří přišli do styku s nakaženými, bylo nařízeno se řídit doporučením hygienické stanice," řekl Kotera.

Pracoviště obou nakažených bylo po zjištění nákazy vyklizeno. "Výroba byla obnovena po dezinfekčním zásahu za doprovodu dodržování přísných hygienických pravidel, která máme pro toto období standardně nasazena plošně," uvedl Kotera. Dodal, že ani jeden z nakažených nebyl z ubytovny, takže tam nebyla přijata žádná mimořádná opatření.

Automobilka Škoda Auto byla kvůli pandemii koronaviru téměř šest týdnů zavřená. Výroba byla přerušena 18. března večer. Odstávku firma několikrát prodloužila. Zpět na pracoviště se zaměstnanci vrátili v pondělí 27. dubna v 6:00. Případy nákazy se ve firmě objevily už před odstávkou.

Návrat zaměstnanců k výrobním linkám doprovází více než 80 hygienických opatření. Firma teď funguje na dvě směny místo standardních tří, vypustila se noční směna. Automobilka zaměstnancům poskytuje roušky, pracoviště se pravidelně dezinfikují. Kromě povinnosti nosit roušku mají zaměstnanci čas navíc na čištění nářadí, telefonů, klávesnic, materiálů a povrchů.

Kvůli dodržování hygienických opatření se změnil i provoz na branách a recepcích, upravené jsou i jídelny. Zaměstnanci firmy mají k dispozici svozový systém autobusů.

Firma loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce, odstávka je tak značně zasáhla.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OKD přeruší těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených přesáhl…

02.07.2020 17:10 Aktualizováno Společnost OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku. Firma k tomuto kroku…

Zákaznické systémy T-Mobile opět fungují, výpadek trval dva dny

02.07.2020 16:18 Mobilní operátor T-Mobile dnes po dvou dnech obnovil zákaznické obslužné systémy. Ty byly od úterý…

Exekuční pandemie? Komora se ohradila, čísla za 1. čtvrtletí ukazují něco…

02.07.2020 15:49 Počet zahájených exekucí v prvním čtvrtletí meziročně klesl o 34.400 na 104.900 a klesá i nadále.…

Dostupnost nového bydlení? Česko opět dopadlo nejhůř z celé Evropy

02.07.2020 12:22 Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy