Ve Škoda Auto jsou dva nové případy nákazy koronavirem

V mladoboleslavském závodě automobilky Škoda Auto se ve středu objevily dva případy nákazy koronavirem. Firma pracoviště obou zaměstnanců vydezinfikovala, dezinfekcí prošly i společné prostory jako závodní jídelna či sociální zařízení, které infikovaní pracovníci využívali, řekl dnes ČTK vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera.

Škoda Auto, a.s.
doporučujeme

O novém výskytu nemoci v automobilce napsal regionální Deník.cz. "V závodě Škoda Auto v Mladé Boleslavi byly dne 6. května 2020 zaznamenány dva případy onemocnění covid-19. Šlo o zaměstnance v hale M17 a v hale M2. Ostatním zaměstnancům, kteří přišli do styku s nakaženými, bylo nařízeno se řídit doporučením hygienické stanice," řekl Kotera.

Pracoviště obou nakažených bylo po zjištění nákazy vyklizeno. "Výroba byla obnovena po dezinfekčním zásahu za doprovodu dodržování přísných hygienických pravidel, která máme pro toto období standardně nasazena plošně," uvedl Kotera. Dodal, že ani jeden z nakažených nebyl z ubytovny, takže tam nebyla přijata žádná mimořádná opatření.

Automobilka Škoda Auto byla kvůli pandemii koronaviru téměř šest týdnů zavřená. Výroba byla přerušena 18. března večer. Odstávku firma několikrát prodloužila. Zpět na pracoviště se zaměstnanci vrátili v pondělí 27. dubna v 6:00. Případy nákazy se ve firmě objevily už před odstávkou.

Návrat zaměstnanců k výrobním linkám doprovází více než 80 hygienických opatření. Firma teď funguje na dvě směny místo standardních tří, vypustila se noční směna. Automobilka zaměstnancům poskytuje roušky, pracoviště se pravidelně dezinfikují. Kromě povinnosti nosit roušku mají zaměstnanci čas navíc na čištění nářadí, telefonů, klávesnic, materiálů a povrchů.

Kvůli dodržování hygienických opatření se změnil i provoz na branách a recepcích, upravené jsou i jídelny. Zaměstnanci firmy mají k dispozici svozový systém autobusů.

Firma loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Zaměstnává téměř 39.000 zaměstnanců, z toho v ČR téměř 34.000 lidí. Škoda Auto je v Česku stěžejní firmou, má subdodavatele z celé republiky. Podle Sdružení automobilového průmyslu představuje Škodovka pro mnoho českých dodavatelů pětinu až 30 procent jejich produkce, odstávka je tak značně zasáhla.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ceny dovolených jsou na úrovni loňského roku, Čechům nastanou starosti…

14.08.2020 17:34 Ceny dovolených jsou podle zástupců cestovních kanceláří na úrovni loňského roku. Například podle…

Czech Top 100: Největší tržby měla loni Škoda Auto, následují EPH a ČEZ

14.08.2020 14:54 Největší tržby z firem působících v Česku měla v roce 2019 opět automobilka Škoda Auto (459,1…

Nadějná vakcína proti koronaviru: Novavax chce její klíčovou složku…

14.08.2020 14:26 Výroba klíčové složky vakcíny proti covidu-19 americké společnosti Novavax, která zakončila první…

Česká pošta opět ve finančních potížích, chce si půjčit až pět miliard

14.08.2020 14:07 Česká pošta si chce od bank nebo od státu půjčit až pět miliard korun. Půjčkou chce překlenout…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama