Apple dostal v Itálii vysokou pokutu, kvůli agresivním praktikám při prodeji iPhonů
Italský antimonopolní úřad vyměřil americké technologické společnosti Apple pokutu deset milionů eur (přes 261 milionů Kč) za agresivní a zavádějící obchodní praktiky v souvislosti s prodejem chytrých telefonů iPhone. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Apple podle úřadu některé modely telefonů iPhone inzeroval jako vodě odolné, aniž vysvětlil, že tato odolnost funguje pouze za určitých podmínek.
Úřad rovněž uvedl, že Apple mátl zákazníky prohlášením o zřeknutí se odpovědnosti, podle kterého záruka na jeho telefony neplatí v případě poškození tekutinou.
Zákazníkům navíc podle úřadu nebyla v případě poškození telefonů vodou či jinou tekutinou zajištěna podpora.
ON-LINE 93. den války: Ruské jednotky v Donbasu obnovily ofenzívu
27.05.2022 19:14 Ruské jednotky ve směru na město Slovjansk v Donbasu na východě Ukrajiny ostřelují pozice…
Předpověď počasí na červen: S tropy meteorologové zatím nepočítají
27.05.2022 06:30 V červnu začíná pravé léto, s tropickými teplotami ale lidé v Česku zatím počítat nemají.…
Kuřecí maso zdražuje po celém světě, vliv má i válka na Ukrajině
27.05.2022 14:42 Kuřecí maso v poslední době zdražuje po celém světě, vliv má více faktorů - válka na Ukrajině,…
Ukrajina může vyhrát. Díky západním dělostřeleckým systémům má obrovský…
27.05.2022 13:33 Ukrajina získala díky dělostřeleckým zbraňovým systémům dodaným ze Západu obrovský palebný…
Elektřina pro nové zákazníky ČEZ s fixovanou cenou se zdvojnásobila
25.05.2022 20:53 Noví zákazníci společnosti ČEZ nyní zaplatí za elektřinu při roční fixaci dvojnásobek loňské ceny,…
Ruská centrální banka snížila základní úrok o tři procentní body
26.05.2022 10:16 Ruská centrální banka dnes na mimořádném zasedání svého měnového výboru snížila základní úrokovou…
Předražený trh nemovitostí v eurozóně by mohl začít klesat při rychlém…
25.05.2022 13:35 Předražený trh nemovitostí v eurozóně by mohl začít klesat, pokud sazby hypoték porostou rychleji…
Starbucks odchází po téměř 15 letech z ruského trhu
23.05.2022 16:12 Americký kavárenský řetězec Starbucks odchází po téměř 15 letech z ruského trhu. Firma to podle…
Lagardeová: Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány
21.05.2022 18:18 Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány, aby se lidé vyhnuli spekulacím se svými…
McDonald's prodá ruský byznys současnému provozovateli, změní tam název
19.05.2022 15:40 Americký řetězec fastfoodů McDonald's prodá svůj byznys v Rusku současnému provozovateli a držiteli…
Růst HDP Ruska v prvním čtvrtletí výrazně zpomalil
18.05.2022 20:45 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 3,5 procenta. Tempo…
Ruská součást internetové společnosti Google vyhlásila bankrot
18.05.2022 13:35 Ruská součást americké internetové společnosti Google vyhlásila bankrot. Informovala o tom dnes…
Míra inflace v Evropské unii dosáhla rekordu. Česko je třetí nejhorší
18.05.2022 11:18 Míra inflace v Evropské unii v dubnu vystoupila na rekordních 8,1 procenta, což je o tři desetiny…
Míra inflace v Británii vystoupila na maximum od 80. let
18.05.2022 09:27 Míra inflace v Británii v dubnu vystoupila na devět procent a je na maximu od 80. let, oznámil dnes…
Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje
17.05.2022 13:02 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním…