Bank of England: Britské banky jsou silné, odolají brexitu i pandemii covid-19

Největší britské banky jsou dostatečně silné na to, aby zvládly dvojí úder způsobný koronavirovou pandemií a brexitem. Ve zprávě, která hodnotila zdraví bankovních domů, to dnes uvedla britská centrální banka.

Nová britská jednolibrovka
doporučujeme

HSBC Holdings, Barclays a další velké banky mají dostatek kapitálu, aby dokázaly v nadcházejících měsících absorbovat případné ztráty. Britský finanční systém je podle centrální banky schopen se vyrovnat s dopady brexitu i v případě, že se nepodaří uzavřít obchodní dohodu s Evropskou unií. Mohla by se však objevit nestabilita na trhu a narušení finančních služeb, zvláště pro klienty v EU.

Centrální banka ve čtvrtek zmírnila přísná pravidla pro bankovní domy a uvedla, že mohou částečně obnovit výplatu dividend, protože mají dostatek kapitálu a jsou odolné vůči případným dalším dopadům pandemie.

Bank of England, jak zní oficiální název britské centrální banky, zakázala sedmi největším bankám v zemi vyplácet dividendy a kupovat vlastní akcie v březnu, po vypuknutí epidemie covidu-19, aby zajistila, že banky budou mít dostatek kapitálu. Zákaz měl platit do konce roku.

Bank of England zveřejnila hodnocení před nedělním termínem pro uzavření obchodní dohody, který stanovili vyjednavači brexitu. Stále panují obavy, že jednání skončí kolapsem. EU připravuje pohotovostní plány pro možnost, že dohoda nebude uzavřena, a velké banky v londýnském finančním centru City přesouvají stovky miliard dolarů do unie, uvedla agentura Bloomberg.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Londýn podporuje domácí firmy, aby si zakládaly pobočky v EU

25.01.2021 17:06 Britská vláda povzbuzuje domácí firmy, aby si zřizovaly pobočky v Evropské unii. Mohou se tak…

Z českých kvót na potraviny by mohl profitovat Babiš, varují v zahraničí

22.01.2021 14:48 Český premiér Andrej Babiš by mohl mít prospěch z novely, podle které by české prodejny potravin o…

Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 procenta

22.01.2021 14:02 Německá vláda nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší…

Google začne francouzským deníkům platit za autorská práva

21.01.2021 09:48 Americký internetový gigant Google podepsal dohodu o placení autorských práv s lobbistickým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama