Česká Eurovia bude stavět silnice na Slovensku

Česká společnost Eurovia CS spolu s dceřinou slovenskou firmou Eurovia SK získaly na Slovensku v konsorciu s dalšími dvěma společnostmi zakázku v hodnotě 232,15 milionu eur (5,75 miliardy korun) na vybudování úseku rychlostní silnice. Smlouvu s konsorciem podepsal správce slovenských dálnic NDS, který o tom dnes informoval.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Zakázka podle NDS zahrnuje postavení technicky náročného a zhruba devět kilometrů dlouhého úseku rychlostní silnice R2 na středním Slovensku. Jeho součástí bude také asi pět kilometrů dlouhá mostní estakáda. Úsek, který by měl být dokončen v roce 2024, se u vesnice Kriváň nedaleko Detvy napojí na stávající rychlostní silnici R2 a na opačné straně u vesnice Mýtné na jiný budovaný úsek R2.

Součástí vítězného konsorcia je také společnost Strabag a slovenská stavební firma Dopravstav, která je vedoucím členem sdružení.

Zmíněná zakázka je na Slovensku první svého druhu, kdy o vítězi nerozhodovala jen cena, ale také další kritéria, jako například dopad stavby na přírodu či provozní náklady na budovanou silnici.

Tendr byl vyhlášen už v roce 2018, jeho vyhodnocení ale zbrzdily námitky neúspěšného účastníka soutěže. O zakázku usilovaly celkově čtyři konsorcia, členem jednoho z neúspěšných sdružení byly i české firmy SMP CZ, M-Silnice a Metrostav.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německá ekonomika na konci roku 2019 stagnovala, potvrdili statistici

25.02.2020 08:59 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí po růstu o 0,1 procenta v předchozím…

Akciové trhy v Evropě zažívají nejhlubší propad za čtyři roky, zájem je…

24.02.2020 21:31 Aktualizováno Akcie na evropských trzích zažívají nejhlubší propad od poloviny roku 2016. Ceny klesají zejména v…

Koronavirus stáhne italskou ekonomiku do recese, tvrdí analytici

24.02.2020 19:25 Italská ekonomika se podle analytiků kvůli negativním hospodářským dopadům epidemie nového typu…

Boris Johnson chce zahájit obchodní jednání s USA do dvou týdnů

24.02.2020 09:41 Britský premiér Boris Johnson je připraven zahájit jednání o obchodní smlouvě se Spojenými státy do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama