V Evropě vzniká další platební gigant, Worldline převezme konkurenta Ingenico

Platební společnost Worldline se dohodla na převzetí francouzského konkurenta Ingenico. Spojením vznikne čtvrtá největší platební společnost na světě a největší v Evropě, informovala dnes agentura Reuters. Dohoda ohodnocuje firmu Ingenico na 7,8 miliardy eur (196,7 miliardy Kč).

Přidejte svůj názor

EUR - evropská měna
doporučujeme

Akcionáři Ingenico podle dohody obdrží za sedm svých akcií 11 akcií Worldline a 160,5 eura v hotovosti. Po dokončení převzetí budou akcionáři Worldline vlastnit 65 procent spojené společnosti, zatímco akcionáři Ingenico 35 procent.

Dohoda je nejnovějším příkladem konsolidace v platebním sektoru, kde čím dál častější používání chytrých mobilních telefonů k internetovým platbám vede k nárůstu konkurence. Fúze a akvizice tak firmám umožňují snižovat náklady.

Podle výzkumu konzultační společnosti McKinsey by příjmy z globálních plateb měly do roku 2023 dosáhnout tří bilionů USD (68,3 bilionu Kč) ročně. Stále více lidí totiž využívá digitální platby k nákupům na internetu i v kamenných obchodech.

Ve Worldline vlastní většinový podíl technologická společnost Atos. Ta v prohlášení uvedla, že převzetí firmy Ingenico vítá a dodala, že bude dál pokračovat ve snižování svého podílu ve Worldline.

Společnost Ingenico byla dlouho považována za cíl převzetí. K zájemcům o převzetí se podle zdrojů Reuters řadila francouzská firma Edenred či banka Natixis.

Loni společnost Fidelity National Information Services (FIS) oznámila, že za zhruba 35 miliard USD kupuje firmu Worldpay, zatímco společnost Fiserv koupila za 22 miliard USD firmu First Data.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii vyjde kniha o Křetínském. Autor slibuje odhalení o tajemném…

20.02.2020 12:12 Ve Francii 12. března vyjde kniha o českém miliardáři Danielu Křetínském, který v této zemi…

Nezaměstnanost na Slovensku v lednu stoupla, dle analytiků poroste i nadále

20.02.2020 12:08 Míra nezaměstnanosti na Slovensku v lednu vystoupila na 4,98 procenta ze 4,92 procenta, kde byla na…

V Británii vstupuje do oběhu nová bankovka, je opět z polymeru

20.02.2020 11:18 V Británii dnes vstupuje do oběhu nová bankovka v hodnotě 20 liber (600 Kč) s podobiznou malíře…

Air France-KLM má nižší zisk, firma varuje před dopady koronaviru

20.02.2020 09:52 Letecké společnosti Air France-KLM loni kvůli dražšímu palivu klesl provozní zisk o 18,8 procenta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama