Zprávu z holubí pošty našli ve Francii 100 let po odeslání

Dvojice výletníků na procházce po alsaském venkově našla na poli malou hliníkovou kapsli s dopisem v němčině ze začátku dvacátého století.

Holubi, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle deníku Le Parisien zprávu o vojenských manévrech německého vojska na dnešním francouzském území v roce 1910 nejspíš ztratil poštovní holub. O nálezu informoval server BBC News.

Těžko čitelnou zprávu na tenkém papíře nálezci v září odevzdali v nedalekém muzeu Mémorial du Linge v Orbey, které se věnuje bojům mezi Francií a Německem v roce 1915.

V době odeslání zprávy patřilo Alsasko Německu, dnes je součástí Francie. Zprávu poslal ve čtyřech kopiích po čtyřech holubech důstojník pruské armády, který působil v Ingersheimu v Alsasku.

Kurátor muzea v Orbey Dominique Jardy považuje nález za "velmi vzácný", za čtyřicet let práce v oboru "nic takového nezažil," píše Le Parisien. Více než sto let starý dopis bude v budoucnu součástí muzejní expozice.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Záhada monolitu nebere konce. Objekt se tentokrát objevil a zase zmizel v…

04.12.2020 07:45 Záhada, kterou odstartoval nález a následné zmizení tajemného lesklého kovového kvádru v americkém…

Eric Trump: Bouřlivý rozchod rodičů byl užitečnou školou pro budoucnost

02.12.2020 16:40 Bouřlivý rozchod rodičů byl dobrou školou pro období, které Eric Trump prožil v době otcova…

Převoz 300kilového muže do nemocnice: Pomáhal jeřáb, musel se zbourat kus…

01.12.2020 15:24 Aktualizováno Muže vážícího 300 kilogramů vyprostil z jeho vlastního domu na jihu Francie speciální tým. Alain…

Jak řádila španělská chřipka v Praze? Není to neškodná rýma, varoval tisk

29.11.2020 21:52 Aktualizováno Jednu z nejhorších epidemií v dějinách představovala španělská chřipka. Dochovaný dobový tisk nám…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama