Česko zasáhly silné bouřky. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, ve Zlínském kraji zasedla povodňová komise

Do Česka se přihnaly bouřky, před nimiž včera a dnes varovali meteorologové. Největší spoušť napáchaly ve Zlínském kraji a v Otrokovicích byla dokonce svolána povodňová komise. Hasiči zasahovali i na Znojemsku a Brněnsku a voda zaplavila i dálnici D55.

Hasiči na facebooku zveřejnili několik fotografií spouště, kterou způsobil rychlý přívalový déšť v Otrokovicích na Zlínsku a blízkém okolí. "Od 14 hodin vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči k bezmála 40 událostem v souvislosti s počasím. Především se jednalo o čerpání vody ze sklepů a dále o čištění ucpaných kanalizačních vpustí," uvedli.

Ve dvou případech byl dokonce vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. "Odpoledne před půl třetí bylo vysláno šest jednotek hasičů do ulice Kvítkovická v Napajedlích, kde do areálu zdejší firmy tekla voda z okolního pole, sesunula se část svahu a u budov skladů se vytvořila obrovská laguna vody a hrozilo, že vteče do budov," napsali hasiči.

Vzhledem k situaci, která v Otrokovicích byla deštěm způsobena, byla podle hasičů starostkou města svolána povodňová komise. Ta se ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje podílí na odstraňování následků deště, monitoruje celkový stav v postižených oblastech a zajišťuje zázemí pro zasahující.

V dalších částech kraje vyjeli hasiči minimálně. Prudké deště ale zasáhly i další části Moravy. Do akce museli nastoupit hasiči i na Znojemsku a Brněnsku a v Přibyslavicích likvidovalo následky deště devět jednotek hasičů.

Související

Policie ČR

Sebevrah ve Zlíně nepřežil pád v obchodním centru

Tragédie se v pátek odpoledne stala v obchodním centru ve Zlíně, kde došlo k pádu člověka. Muž na místě podlehl zraněním, která utrpěl. Případem se zabývá policie. Vše zatím nasvědčuje tomu, že šlo o sebevraždu.
Hasiči, ilustrační fotografie.

Požár v Tlumačově zaměstnal hasiče. Dva se zranili

Hasiči v sobotu zasahovali u požáru na autovrakovišti v Tlumačově na Zlínsku. Dva z nich se při zásahu, během kterého byl vyhlášen třetí stupeň poplachu, zranili. Zasahovalo celkem třináct hasičských jednotek, příčina je předmětem vyšetřování. 

Více souvisejících

Zlínský kraj Jihomoravský kraj Hasiči

Aktuálně se děje

před 31 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Pavel

Pavel navštívil opomíjené Ležáky. Apeloval na připomínání si historie

Prezident republiky Petr Pavel dnes zdůraznil, že lidé v Česku by si měli připomínat svoji historii a znát například činy odbojářů během druhé světové války. Prezident se v Miřeticích na Chrudimsku zúčastnil pietního aktu k 82. výročí vypálení a vyvraždění osady Ležáky. Podle prezidenta bylo v posledních letech věnováno více pozornosti Památníku Lidice než Památníku Ležáky.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Donald Trump

Trump si už vybral kandidáta na viceprezidenta

Bývalý americký prezident a téměř jistý republikánský prezidentský kandidát Donald Trump si již vybral kandidáta na viceprezidenta pro listopadové volby, ale zatím to nikomu neřekl. Uvedl to server CNN.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán otočil. Německo, které mu "nevoní", označil za součást technologické transformace

Ekonomická spolupráce tvoří pevný základ vztahů mezi Německem a Maďarskem, uvedl maďarský premiér Viktor Orbán po setkání s německým kancléřem Olafem Scholzem v Berlíně. Oba lídři se dohodli na dalším posilování ekonomických vazeb, uvedla agentura MTI. Při návštěvě Berlína přitom prohlásil, že Německo už "nevoní a nevypadá stejně" jako dříve, a že kvůli migraci se proměnilo v "pestrobarevný, multikulturní svět". 

včera

včera

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Rusko poslalo na bytovku plnou civilistů řízenou bombu

Ruská armáda při sobotním útoku na východoukrajinské město Charkov použila řízenou bombu, která zasáhla vícepodlažní obytný dům. Tři lidé přišli o život a dalších téměř 40 bylo zraněno, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

Požár v přírodě, ilustrační fotografie.

Turisté z jachty zapálili celý řecký ostrov

Řečtí hasiči byli v pohotovosti i v sobotu kvůli řadě požárů po celé zemi. Pobouření vyvolalo chování pasažérů jedné jachty u pobřeží ostrova Hydra, kteří v noci na sobotu, navzdory varování před manipulací s ohněm, odpálili ohňostroj. Jiskry z něj zapálily jediný borový les na ostrově. Uvedl to server BBC.

včera

včera

včera

včera

Ostudný povaleč. Farage čelí za své výroky o Ukrajině ostré kritice

Britský populistický politik Nigel Farage čelí kritice za své výroky, že Západ vyprovokoval ruskou invazi na Ukrajinu. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy