Bouřky neskončily? Mohou se vrátit, ukazuje předpověď počasí

Úterní bouřka za sebou nechala na řadě míst polámané stromy, větve, poškozené střechy a desetitisíce domácností bez proudu. Podle meteorologů se ale mohou bouřky v příštím týdnu vrátit.

Lovci bouřek v akci: Blesky na jižní Moravě ve večerních hodinách
doporučujeme

Bouřky a přívalový déšť zasáhly především Moravu, hasiči a energetici pracovali na odklízení škod od úterního večera. Potíže navíc byly i v dopravě.

K bouřkám se přidal i silný vítr, který zasáhl i střední Čechy, bouřka region ale nezasáhla. Nicméně kvůli vyvráceným a popadaným stromům měli hasiči dvojnásobný počet výjezdů.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu by se bouřky mohly příští týden vrátit. Po tropickém víkendu se mohou postupně na většině území objevit spolu s přeháňkami.

Jejich intenzita ale bude zřejmě slabší, než tento týden, navíc budou postupně slábnout. Přesto meteorologové nevylučují bouřky ani během úterního a středečního dne.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaké počasí bude doprovázet začátek školního roku? Meteorologové už tuší

08.08.2020 17:37 Aktualizováno Školou povinné děti si zatím nadále užívají letní prázdniny, na začátku září ale opět usednou do…

Počasí: Teploty dnes přesáhnou 31 stupňů, tropy budou i v neděli. Platí…

08.08.2020 16:38 Aktualizováno Tropické teploty vydrží v Česku i v neděli, meteorologové dnes rozšířili varování před vysokými…

Předpověď na noc a neděli 9. srpna

08.08.2020 12:23 Počasí u nás bude nadále ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi…

Předpověď na noc a sobotu 8. srpna

07.08.2020 12:27 Počasí u nás bude svým okrajem nadále ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní a severní Evropou,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama