Uskuteční se návrat Neymara do Barcelony? Na druhé misce vah jsou stovky milionů

O tomto možném přestupu se v poslední době spekuluje čím dál častěji. Do Barcelony by se mohl vrátit Brazilec Neymar, což by katalánskému velkoklubu bodlo v tom, že by díky tomuto transferu získal klub nemalé finanční prostředky, které by mu jednak zacelila ztráty způsobené koronavirovou krizí a jednak by mohl klub pomýšlet na další pro něj potřebné nákupy. Je však otázka, jestli k tomuto přestupu nakonec dojde, zvlášť když mu nyní zástupci jeho současného zaměstnavatele klubu Paris Saint Germain nabídli vylepšení jeho dosavadního kontraktu.

Přidejte svůj názor

Neymar
doporučujeme

Nyní se Neymar rozhoduje mezi dvěma variantami. Buďto odejít do Barcelony, kde si ho přejí, a nebo zůstat v Paříži. V těchto chvílích to vypadá spíše na pařížskou variantu. Jednak by totiž příchodem do Barcelony znamenal pokles jeho ročního platu o desítky milionů eur a jednak mu pařížský zaměstnavatel nabízí novou lepší smlouvu.

To vylepšení by spočívalo v tom, že by dojít k vylepšení smlouvy na až neuvěřitelných 50 milionů eur za sezónu, přičemž ještě k tomu by dostal dalších 14 milionů eur od katarského sponzora z oblasti bankovnictví. Celkem by si tak Neymar přišel na 1,8 miliardy korun). Alespoň tak o tom informuje španělský deník Mundo Deportivo.

Znamenalo by to, že by Neymar bral v podstatě stejné peníze v Paříži jako v současnosti bere Lionel Messi v Barceloně. A tak nikoho nemůže překvapit, že stejný balík peněz nemůže Neymarovi nabídnout. Jak uvádějí španělská média, katalánský klub má v úmyslu Neymarovi nabídnout smlouvy ve výši 20 milionů eur (v přepočtu něco přes půl miliardy korun).

Na druhou stranu, v minulosti se Neymar nechal několikrát slyšet, že by se rád vrátil na Pyrenejský poloostrov a co se týče jeho dosavadního angažmá v Paříži, tak zde stále nezískal vytouženou ušatou trofej pro vítěze Ligy mistrů.

V posledních dnech se hodně mluví o Barceloně a z její strany chystaných nákupech, přičemž oznámila, že nabízí k prodeji skoro všechny své hráče kromě trojice Messi, Ter Stegen a De Jong. Mluví se třeba hodně o příchodu argentinského fotbalisty Lautara Martíneze z Interu Milán.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Bundeslize se rozjede další elitní fotbalová liga. Od 8. června začne…

23.05.2020 16:02 I ve Španělsku už vědí, jak dlouho se mají těšit na restart jejich nejvyšší fotbalové soutěže.…

Schváleno. Saúdskoarabský korunní princ může vstoupit do Premier League

22.05.2020 18:44 Možnost prodeje anglického klubu Newcastlu United investiční skupině PIF, která je v držení…

Restart ligy v ohrožení? Po Mladé Boleslavi je pozitivně testovaný na…

19.05.2020 19:08 V sobotu 23. května má začít dohrávkou Teplice vs. Liberec dlouho očekávaný restart české Fortuna…

Přijde Sparta o svého kanonýra? O Tetteha mají zájem v Turecku a nejen o…

18.05.2020 21:37 Jen krátce před restartem ligy řeší pražskká Spata hned několik nově zraněných hráčů včetně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy