Vlhová se už po vítětzství ve slalomu v Pekingu neukáže. Kvůli zanětu šlachy v kotníku

Slovenská vítězka z pekingského slalomu Petra Vlhová se už v dalším průběhu právě probíhajících Zimních olympijských her nepředstaví. Rozhodla e svou misi v Pekingu ukončit poté, co jí trápí zánět šlachy v kotníku. Nejenže se tak nepředstavila už v pátečním superobřím slalomu, ale ani v sobotním tréninkovém sjezdu. Stejně tak se tedy neukáže ani ve čtvrtek v kombinačním závodě.

Ilustrační foto

Že Petra Vlhová skutečně své působení v Pekingu ukončuje, oznámil veřejnosti její švýcarský kouč Mauro Pini. "Petra se rozhodla nestartovat v kombinaci kvůli zhoršení zánětu šlachy v kotníku. Tento zánět ovlivňoval její přípravu už v minulých týdnech," připomněl trenér, že slovenskou závodnici už tento zdravotní problém trápí už od listopadu loňského roku a pokračuje: "Petra nechtěla, aby se tato situace na olympiádě ještě zhoršila, protože do konce sezony máme před sebou ještě důležité cíle. Vrátí se na Slovensko, kde absolvuje léčbu. Plánuje strávit několik dnů doma, aby se o olympijské emoce podělila se svými blízkými a aby získala energii potřebnou na náročný závěr Světového poháru."

Vlhová se nejprve na olympiádě představila v obřím slalomu, kde se jí ovšem nedařilo podle představ a nakonec se tak umístila až na 14. místě. Daleko lépe se jí vydařil následující slalom, kde byla sice po prvním kole až osmá, ale ve druhém kole zajela takovou jízdu, že stačila na historické zlato pro Slovensko.

Ještě před tímto sportovním svátkem se v této sezóně Světového poháru podařilo šestadvacetileté závodnici získat malý křišťálový glóbus za celkové vítězství ve slalomu a nadále zůstává ve hře o velký glóbus určeného pro celkovou vítězku Světového poháru.

Jen pro připomenutí, Vlhová je v tomto pořadí druhá se sedmnáctibodovou ztrátou na zatím vedoucí Američanku Mikaelu Shiffrinovou, které se nyní v Pekingu příliš nedaří. Ani jeden z dosavadních závodů alpského lyžvání pod pěti kruhy totiž nedokončila a je na vážkách, jestli se ukáže v úterním sjezdu. V celkovém pořadí Světového poháru pak a třetím místě figuruje Italka Sofia Goggiaová, která by se i přes nedávné zranění kolene mohla v úterý ve sjezdu, tedy porvé na těchto Hrách, ukázat. Na druhou Vlhovou pak ztrácí až 240 bodů.

Zemřel oblíbený herec Josef Abrhám, bylo mu 82 let

17.05.2022 10:40 Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám, držitel Českého lva či Ceny Thálie za…

ON-LINE 83. den války: Ruské okupační jednotky pokračují v útocích na…

17.05.2022 12:55 Ruský agresor pokračuje v útocích v operační zóně na východě Ukrajiny, zejména v oblasti Doněcku. V…

Počasí: Česko zřejmě čekají první letošní tropy i bouřky

17.05.2022 06:30 Suché počasí v tomto týdnu skončí. Po pondělním slunečném a horkém dni se pozdě odpoledne začala…

U Kyjeva našli v hromadném hrobě tělo českého občana

17.05.2022 08:55 Tělo českého občana bylo nalezeno u Kyjeva v hromadném hrobě. Jde o českého řidiče kamionu, který…

Turecko neschválí rozšíření NATO o Švédsko a Finsko

16.05.2022 21:57 Turecko neschválí rozšíření Severoatlantické aliance o Švédsko a Finsko. Dnes to podle agentury…

Související:

Právě se děje

reklama