Letní olympiáda bez diváků, zato s desítkami tisíc dobrovolníků

Zahraniční fanoušci sice na olympijské hry v Tokiu kvůli koronaviru nesmějí, ale někteří dobrovolníci z ciziny by přijet mohli. Pořadatelé zvažují udělení speciálního povolení pěti stovkám dobrovolníků nežijících v Japonsku, kteří mají nenahraditelné schopnosti a dovednosti.

Ilustrační foto

Dobrovolníci jsou klíčoví pro zajištění hladkého průběhu olympijských a paralympijských soutěží. Na olympiádě by jich mělo pracovat 80.000, přičemž desetina měla být z ciziny. Většina z nich o tuto příležitost kvůli pandemii koronaviru přijde, ale někteří šanci dostanou.

Ze skupiny dvou tisícovek zahraničních dobrovolníků vyberou pořadatelé přibližně 500 nenahraditelných, uvedla s odkazem na informované zdroje agentura Kjódó. Bude se to týkat například dobrovolníků se specializací na určitý jazyk.

Přesnou proceduru, jak jim povolit vstup do Japonska, pak určí japonská vláda. Předpokládá se, že navíc budou moci přijet japonští občané žijící v zahraničí.

Česko se oficiálně přihlásilo na ZOH v Pekingu, dokumenty podepsal i Zeman

12.05.2021 15:04 Aktualizováno Česko je přihlášené na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu. Předseda Českého olympijského výboru …

Související:

Právě se děje