Brazílie a Mexiko mají další stovky obětí koronaviru, vrchol pandemie teprve přijde

Brazílie potvrdila 46.860 nových případů koronavirové nákazy a 990 obětí. Oznámilo to v pátek podle agentury Reuters brazilské ministerstvo zdravotnictví. Zatímco nárůst počtu nakažených nemocí covid-19 je vyšší než předchozí den, počet úmrtí je nižší. Další velká latinskoamerická země Mexiko hlásí 5441 nově potvrzených případů koronavirové infekce a dalších 719 úmrtí.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Brazílie, s 210 miliony obyvatel pátá nejlidnatější země světa a nejlidnatější v Latinské Americe, už dohromady zaznamenala 1,274.974 případů nákazy a 55.961 souvisejících úmrtí.

V počtu úmrtí i potvrzených případů infekce je Brazílie ve světovém srovnání podle Univerzity Johnse Hopkinse druhá po Spojených státech. Počty nakažených v Brazílii jsou ale podle expertů mnohem vyšší, země totiž provádí málo testů na koronavirus SARS-CoV-2. Vrchol epidemie experti navíc v Brazílii očekávají až v červenci.

I mexická vláda připouští, že skutečný počet nakažených ve středoamerické zemi je ve skutečnosti výrazně vyšší, než 208.392, které byly do pátečního večera oficiálně potvrzeny. Zemřelých lidí s covidem-19 dosud Mexiko eviduje 25.779.

Hlavní město Mexiko si bude díky mírnému zlepšení tlaku na nemocnice od pondělí uvolňovat proti infekční opatření, oznámila v pátek starostka megapole Claudia Sheinbaumová. V průběhu týdne budou moci znovu otevřít obchody, hotely, restaurace či kosmetické salony. Zavřené ale zůstanou kina, kostely, školy, hospody či posilovny.

Latinská Amerika je nyní celosvětovým epicentrem pandemie a některé země regionu jako Kostarika nebo Honduras dokonce obnovují restrikce nebo odkládají jejich uvolňování. To platí také pro argentinskou metropoli Buenos Aires, kde budou opět zakázány například sportovní aktivity. Argentinský prezident Alberto Fernández v pátek oznámil prodloužení omezení pohybu a kontaktů mezi lidmi v zemi až do 17. července.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Někdejší poradce Vindman skončí v armádě kvůli "šikaně" od Trumpa

08.07.2020 22:02 Podplukovník Alexander Vindman, který byl na podzim klíčovým svědkem Sněmovny reprezentantů při…

V USA bují debata ohledně otevírání škol po prázdninách

08.07.2020 21:40 Ve Spojených státech se v posledních dnech rozhořela debata o znovuotevření základních a středních…

USA zachytily náklad íránských zbraní směřující do Jemenu

08.07.2020 19:39 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes oznámil, že USA společně se svými partnery v regionu…

Čínští záchranáři hledají devět lidí, zasypal je sesuv půdy

08.07.2020 10:53 Záchranáři v centrální části Číny dnes pátrají po devíti lidech, kteří jsou pohřešováni poté, co…

Související:

Právě se děje

Další zprávy