Exprezident Jimmy Carter upadl, na koncert dorazil s pořádným monoklem

Bývalý americký prezident Jimmy Carter upadl ve svém domě v Georgii a způsobil si zranění, které si vyžádalo šití nad obočím. Přesto se ale pětadevadesátiletý bývalý politik po nehodě zúčastnil koncertu v Tennessee, který byl součástí akce dobročinné organizace Habitat for Humanity.

Přidejte svůj názor

James Earl „Jimmy“ Carter, Jr. - americký demokratický politik, byl 39. prezidentem Spojených států amerických (1977–1981).
doporučujeme

Jimmy Carter upadl v neděli ve svém domě v Plains. Způsobil si modřinu na oku a tržnou ránu na čele, k jejímuž sešití bylo třeba 14 stehů.

Několik hodin po pádu se i s manželkou Rosalynn objevil na podiu auditoria v Nashvillu a oslovil shromážděné dobrovolníky v rámci dalšího stavebního projektu organizace Habitat for Humanity. Byla založena roku 1976 a Carterovi s ní spolupracují od 80. let. Dobrovolníci této nevládní organizace staví dostupné bydlení po celém světě. Habitat for Humanity má v plánu vybudovat v Nashvillu 21 domů.

Carter na nedělní akci přišel v kšiltové čepici, ale bylo pod ní vidět, že má nateklé levé oko a odřeniny, na čele měl obvaz.

zdroj: YouTube

Carter, který byl prezidentem v letech 1977 až 1981, má za sebou několik zdravotních komplikací. V roce 2015 se podrobil léčbě rakoviny, letos prodělal operaci kyčle. V březnu se stal nejdéle žijícím exprezidentem, před ním toto prvenství patřilo Georgi Bushovi staršímu, který zemřel loni ve věku 94 let a 171 dní. Carter stále vyučuje v nedělní škole, věnuje se humanitární činnost a příležitostně se vyjadřuje i k politice. Nedávno vyjádřil naději, že jeho Carter Center bude v budoucnu účinně prosazovat mír a prevenci ozbrojených konfliktů. Za své aktivity v oblasti lidských práv mu v roce 2002 udělili Nobelovu cenu za mír.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba do novinářů? Video z dílny stoupenců Trumpa vyvolalo zděšení

14.10.2019 12:33 Sdružení zpravodajů Bílého domu (WHCA) odsoudilo falešné video, které se promítalo v Miami na…

Ekvádorský prezident Moreno ustoupil protestům, Dekret 883 bude odvolán

14.10.2019 08:19 Prezident Ekvádoru Lenín Moreno odvolá balíček úsporných opatření, kvůli jehož zavedení zemí v…

"Nejsi náš prezident!" Na Haiti pokračují protesty. Trvají už měsíc, 17…

14.10.2019 07:34 Několikatýdenní protivládní protesty na Haiti v neděli pokračovaly další manifestací v metropoli…

Policista v Texasu zastřelil černošku skrz okno její ložnice, incident…

14.10.2019 07:28 V texaském Fort Worthu o víkendu bílý policista zastřelil 28letou černošku poté, co k jejímu domu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama