Odvolací soud v USA nedovolil zastavit proces s poradcem Flynnem

Americký odvolací soud zamítl žádost o okamžité zastavení procesu s bývalým prezidentovým poradcem pro otázky národní bezpečnosti Michaelem Flynnem. S odvoláním na soudní zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters.

Michael Flynn (generál U.S. Army)
doporučujeme

Prezident Donald Trump Flynna propustil v roce 2017, když vyšlo najevo, že poradce lhal o svých kontaktech s ruským velvyslancem v USA Sergejem Kisljakem. Viceprezident Mike Pence letos řekl, že by uvítal Flynnův návrat do administrativy.

Flynn byl stíhán za lhaní vyšetřovatelům, v květnu však úřady zažádaly o stažení všech obvinění. Odvolací soud posuzoval argumenty, zda soudce musí vyhovět žádosti ministerstva spravedlnosti o zastavení procesu.

Dnešní soudní rozhodnutí znamená, že se případ bude nadále řešit, uvedla agentura AP. List The Washington Post k tomu napsal, že vleklá právní sága bude pokračovat.

Při dnešním hlasování odvolací soud rozhodl o zamítnutí žádosti v poměru 8:2 hlasům. Tento fakt také mění původní rozhodnutí tříčlenného panelu soudců, který federálnímu soudci Emmetu Sullivanovi nařídil případ uzavřít.

Ministerstvo spravedlnosti v květnu požádalo o ukončení stíhání, i když Flynn přiznal vinu a řekl, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) při zjišťování ruského vlivu na minulé americké prezidentské volby.

Odvolací soud už v červenci nařídil federálnímu soudu vyhovět žádosti ministerstva spravedlnosti o zastavení procesu. Sullivan pak ale požádal odvolací soud, aby své rozhodnutí znovu zvážil. Uvedl tehdy, že ustoupení ministerstva spravedlnosti od dalšího Flynnova stíhání je bezprecedentní a je třeba ho přezkoumat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook zakázal politické reklamy odkazující na zfalšování voleb v USA

01.10.2020 09:22 Americká technologická společnost Facebook zakázala na své vlajkové sociální síti a rovněž aplikaci…

Další prezidentská debata v USA bude jiná, organizátoři chystají změny

30.09.2020 21:45 Uchazeči o prezidentské křeslo v USA se v příštích dvou debatách utkají podle pozměněných pravidel.…

Trump v debatě zmínil krajně pravicovou skupinu, její členové to oslavují

30.09.2020 21:25 Členové krajně pravicové skupiny Proud Boys (Pyšní hoši) na sociálních sítích oslavovali …

Bolsonaro zkritizoval Bidena za jeho návrh na záchranu Amazonie

30.09.2020 20:42 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes na sociálních sítích ostře zkritizoval tvrzení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama