Karanténa uvalená na Auckland bude zrušena, ohnisko koronaviru zlikvidováno

Novozélandská vláda zruší tento týden omezení, která platí kvůli boji s koronavirem v největším městě Aucklandu. Oznámila to dnes novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, informovala agentura Reuters. Šíření viru SARS-CoV-2 se podle předsedkyně vlády ve městě podařilo téměř zastavit.

Auckland
doporučujeme

"Existuje teď 95procentní pravděpodobnost, že se nám ohnisko podařilo zlikvidovat," uvedla Ardernová. Zároveň varovala, že s covidem-19 se budou muset na Novém Zélandu lidé potýkat "několik následujících měsíců". Občany proto vyzvala, aby dále dodržovali hygienická opatření.

Před dvěma týdny přestala platit omezení spojená s šířením koronaviru na celém Novém Zélandu právě s výjimkou Aucklandu. Největší město se ke zbytku země připojí podle Ardernové ve středu ve 23:59 místního času (12:59 SELČ). Ve městě s 1,6 milionu obyvatel, které leží v severní části novozélandského Severního ostrova, se žádný nový případ nákazy koronavirem nepotvrdil deset dní.

Pětimilionový Nový Zéland zaznamenal od počátku epidemie podle agentury Reuters 1499 případů nákazy koronavirem. S covidem-19 zemřelo 25 lidí. Ostrovní země je považována za jednu z nejúspěšnějších v boji s nákazou. V červnu premiérka uvedla, že se šíření infekce podařilo zastavit, v srpnu se ale infekce opět objevila, což vedlo k dočasnému zpřísnění restrikcí.

Agentura Reuters upozornila, že i díky úspěšnému boji s koronavirem strana premiérky Ardernové vede v průzkumech veřejného mínění před parlamentními volbami, které se uskuteční 17. října.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stíhačky USA opět zaútočily na hnutí Tálibán, pět radikálů zabito

26.10.2020 14:36 Americké vojenské letectvo v neděli bombardovalo povstalce z hnutí Tálibán. Uvedl to dnes podle…

Na Filipínách se po tajfunu Molave pohřešuje 12 rybářů, Vietnam chystá…

26.10.2020 12:18 Na Filipínách pohřešují po úderu tajfunu Molave 12 rybářů. Tajfun udeřil v noci z neděle na dnešek…

Pákistán odsoudil šíření nenávisti vůči islámu: Macron schválně provokuje,…

26.10.2020 12:11 Pákistán si dnes předvolal francouzského velvyslance, aby mu sdělil svou nespokojenost s šířením…

Melbourne uvolnění další restrikce. Covid máme pod kontrolou, oznámil…

26.10.2020 10:34 Australské město Melbourne a stát Viktorie čeká od úterní půlnoci další vlna uvolnění…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama