Kim Čong-un slíbil posílit zbrojní kapacity KLDR, prý to vytvoří mírové prostředí pro lidi

Severní Korea posílí svůj zbrojní arzenál, aby se země mohla lépe bránit před nepřáteli. Na sjezdu vládnoucí Korejské strany práce to ve středu podle agentury AP uvedl vůdce KLDR Kim Čong-un.

Kim Čong-un
doporučujeme

Kim se v roce 2018 vydal na cestu diplomacie a setkal se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem na historickém summitu v Singapuru, kde oba politici slíbili, že budou pracovat na odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova. Druhý summit Trumpa a Kima v únoru 2019 ve Vietnamu ale skončil předčasně a bez dohody a Severní Korea od té doby uskutečnila řadu zkoušek raket krátkého doletu. Kim také již dříve prohlásil, že jeho země bude pokračovat v produkci jaderných zbraní.

"Abychom vytvořili mírové prostředí pro lid a naši zemi, pozvedneme naše obranné kapacity na podstatně vyšší úroveň," prohlásil Kim na nynějším sjezdu vládnoucí strany, který se koná poprvé po pěti letech.

Sjezd začal v úterý a Kim na úvod vystoupil s projevem, v němž zhodnotil úspěchy, ale také přiznal selhání v pětileté národní strategii hospodářského rozvoje. Podle něj se téměř v žádném ze sektorů nepodařilo splnit stanovené cíle. Vůdce KLDR ve středu slíbil, že jeho vláda udělá maximum pro zlepšení životní úrovně lidí.

Letošní sjezd přichází v době, kdy Kim čelí nejtěžším výzvám své devítileté vlády. Ekonomikou země otřáslo uzavření hranic s Čínou kvůli pandemii covidu-19, řada přírodních neštěstí v létě a přetrvávající sankce ze strany USA a dalších zemí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden hovořil s japonským premiérem Sugou o Číně a KLDR

27.01.2021 20:13 Americký prezident Joe Biden dnes telefonicky jednal s japonským premiérem Jošihidem Sugou.…

Indonéská sopka Merapi se opět probudila, chrlí lávu

27.01.2021 07:58 Nejaktivnější indonéská sopka Merapi dnes vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla…

Lidé očkovaní proti covidu-19 se mohou najíst levněji, nabízí dubajské…

25.01.2021 13:28 Tři dubajské restaurace nabízejí menu se slevou lidem, kteří prokážou, že se nechali naočkovat…

Roušky odhozené v přírodě mohou být nebezpečné pro zvířata, varují ochránci

25.01.2021 08:26 Jednorázové roušky pomáhají zachraňovat životy lidí, když je chrání před koronavirem. Mohou být ale…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama