Kim Čong-un slíbil posílit zbrojní kapacity KLDR, prý to vytvoří mírové prostředí pro lidi

Severní Korea posílí svůj zbrojní arzenál, aby se země mohla lépe bránit před nepřáteli. Na sjezdu vládnoucí Korejské strany práce to ve středu podle agentury AP uvedl vůdce KLDR Kim Čong-un.

Kim Čong-un
doporučujeme

Kim se v roce 2018 vydal na cestu diplomacie a setkal se s americkým prezidentem Donaldem Trumpem na historickém summitu v Singapuru, kde oba politici slíbili, že budou pracovat na odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova. Druhý summit Trumpa a Kima v únoru 2019 ve Vietnamu ale skončil předčasně a bez dohody a Severní Korea od té doby uskutečnila řadu zkoušek raket krátkého doletu. Kim také již dříve prohlásil, že jeho země bude pokračovat v produkci jaderných zbraní.

"Abychom vytvořili mírové prostředí pro lid a naši zemi, pozvedneme naše obranné kapacity na podstatně vyšší úroveň," prohlásil Kim na nynějším sjezdu vládnoucí strany, který se koná poprvé po pěti letech.

Sjezd začal v úterý a Kim na úvod vystoupil s projevem, v němž zhodnotil úspěchy, ale také přiznal selhání v pětileté národní strategii hospodářského rozvoje. Podle něj se téměř v žádném ze sektorů nepodařilo splnit stanovené cíle. Vůdce KLDR ve středu slíbil, že jeho vláda udělá maximum pro zlepšení životní úrovně lidí.

Letošní sjezd přichází v době, kdy Kim čelí nejtěžším výzvám své devítileté vlády. Ekonomikou země otřáslo uzavření hranic s Čínou kvůli pandemii covidu-19, řada přírodních neštěstí v létě a přetrvávající sankce ze strany USA a dalších zemí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama