Na pandemii překvapivě vydělal jeden medicínský obor. Ordinace praskají ve švech

Celosvětová pandemie covid-19 uzavřela mnoho zemí a měst, lidé nadále pracují z domova a ve většině zemí je povinné nošení ochranných obličejových masek. Proč toho nevyužít a nezajít si například na botox, výplň rtů nebo si nechat zmenšit nos? Tuto otázku si zřejmě položilo mnoho lidí a plastické chirurgie praskají ve švech.

Ilustrační foto
doporučujeme

Plastické chirurgie po celém světě hlásí nevídaný nárůst klientely, pandemie totiž umožňuje absolvovat dlouhou rekonvalescenci nebo se jednoduše schovat za roušku. Ačkoliv kliniky musely přijmout přísnější opatření, jako jsou negativní testy na covid-19 nebo častější dezinfekce prostor, zůstaly otevřené. Nárůst klientely zaregistrovaly převážně kliniky v Japonsku, USA, Austrálii a v Jižní Koreji.

Plastický chirurg Rod Rohrich z Texasu uvedl pro BBC, že nárůst pacientů je vysoko nad normálem. „Kdybychom chtěli, můžeme pracovat šest dní v týdnu, to je naprosto úžasné,“ míní Rohrich a dodává, že je to právě kvůli pandemii, protože lidé mají čas se doma plně zotavit. Velký nárůst klientů neregistrovalo pouze USA.

Plastická chirurgie v Jižní Koreji je jedna z nejvyhledávanějších na světě převážně zahraničními klienty. Kvůli pandemii covid-19 přestala zahraniční klientela procedury vyžadovat, ale kliniky v Soulu poskytly místním obyvatelům velké slevy.

„Pacienti se i přes covid-19 začali cítit bezpečně a na kliniku začalo přicházet mnoho místních obyvatel,“ řekl mluvčí nemocnice BK v Soulu a dodal, že odhadem se počet klientů zvýšil minimálně o polovinu ve srovnání s předchozím rokem a pomalu se zvyšují i dotazy zahraniční klientely.

V Japonsku musela asociace estetické medicíny kvůli vysokému počtu žádostí o plastické operace požádat místní obyvatele, aby chirurgický zákrok pečlivě zvážili. Vydali žádost, aby lidé zbytečně na operace nechodili, protože by to mohlo podnítit další šíření viru SARS-CoV-2.

Michelle Tajiriová, mluvčí kliniky Bliss Clinic ve městě Fukuoka, potvrdila, že klinika zaznamenala velký příliv klientů, kteří v období sociálního distancování chtěli podstoupit plastickou operaci. „Hlavním důvodem je to, že lidé převážně pracují z domova, a stejně tak skutečnost, že je povinnost nosit obličejové masky, proto lidé mohou zakrýt veškeré obličejové procedury,“ domnívá se Tajiriová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Minsku pokračují protesty, policie prý zatkla koordinátory

12.08.2020 14:17 Aktualizováno V Bělorusku již třetí noc pokračovaly protesty proti falšování výsledků nedělních prezidentských…

Slovensko má 75 nově nakažených, nejvíc od konce dubna. Ohnisko je na jihu…

12.08.2020 14:09 Na Slovensku za posledních 24 hodin přibylo 75 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

"Jako trest odnětí svobody." Páry oddělené koronavirem bojují o možnost…

12.08.2020 13:35 Každodenní stesk, osamělost a žádný fyzický kontakt jsou nedílnou součástí celosvětové pandemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama