Biden má zásadní problém v boji o Bílý dům. Jde o peníze

Neúprosná snaha amerického prezidenta Joe Bidena o setrvání v kampani před listopadovými prezidentskými volbami stojí Demokratickou stanu podle dostupných informací nemalé peníze. 

O znepokojení některých demokratických dárců napsala americké stanice CNN. „Všechno je zamrzlé, protože nikdo neví, co se stane. Všichni jsou v režimu vyčkávání,“ přiblížil anonymně jeden z politických stratégů Demokratické strany. 

Za snížením počtu darů údajně stojí neúspěšná debata Bidena s republikánským kandidátem Donaldem Trumpem. „Velké dary se od debaty pozoruhodně zpomalily,“ upřesnil další člen kampaňového týmu demokratů, tentokrát fundraiser. „Dary v malých dolarech pokračují stejným tempem, ale kampaň je příliš rozsáhlá na to, aby žila jen z malých darů,“ dodal. 

Obecným úbytkem donorů ale Bidenovy problémy nekončí. Nedávno byla zrušena dobročinná akce v Chicagu, naplánovaná během Národního sjezdu Demokratické strany. Akce se mělo zúčastnit „několik desítek zámožných obyvatel“ Chicaga. Původně byla odložena po Dni nezávislosti 4. července, organizátoři se ale kvůli neshodám ohledně podpory Bidenovy kandidatury rozhodli ji pohřbít definitivně. 

Proti Bidenovi se postavil mimo jiné hollywoodský scenárista a producent Damon Lindelof. „Trvám na tom, že Joe Biden je vynikající prezident, a mrzí mě, že se uvnitř strany mluví stylem útoč/obhajuj/odstupuj místo promyšlené a uvážené debaty o tom, kde jsme a jak se dostat tam, kam potřebujeme,“ vysvětlil s tím, že ohledně Bidenova odstoupení je „dost neoblomný“. 

Podnikatelka a dárkyně demokratů Maggie Kulyková je prezidentovými výkony rovněž znepokojena. „Všichni do jednoho říkají totéž, že by neměl být v čele kandidátky. Washingtonským politikům nebo někomu, kdo má nějaké páky, musí narůst páteř, aby řekl pravdu, která je na očích. Biden se potýká se zjevnými kognitivními problémy,“ uvedla.

Proti Bidenovi stojí už i slavný herec George Clooney. Údajně prezidenta viděl na dobročinné akci 15. června. „Miluji Joea Bidena. Jako senátor. Jako viceprezidenta i jako prezidenta. Považuji ho za přítele a věřím v něj. Věřte v jeho charakter. Věřte v jeho morálku. Za poslední čtyři roky vyhrál mnoho bitev, kterým čelil,“ zdůraznil Clooney.

Doporučené články

Podle něj ale už nemůže kandidovat na prezidenta. „Ale jediná bitva, kterou nemůže vyhrát, je boj s časem. Nikdo z nás nemůže. Je zničující to říct, ale Joe Biden, se kterým jsem byl před třemi týdny na sbírce, nebyl Joe Biden z roku 2010. Nebyl to ani Joe Biden z roku 2020. Byl to stejný muž, kterého jsme byli všichni svědky v debatě,"

Svůj úmysl setrvat v boji o Bílý dům proti republikánskému kandidátovi Donaldu Trumpovi současný americký prezident oznámil demokratickým kongresmanům v pondělí prostřednictvím dopisu, jak informovala americká stanice CNN. „Chci, abyste věděli, že navzdory všem spekulacím v tisku i jinde jsem pevně odhodlán zůstat v tomto závodě, vést tento závod až do konce a porazit Donalda Trumpa,“ uvedl.  

Prezident na úvod washingtonského summitu NATO v úterý večer pronesl důrazný projev, v němž ujistil o pevnosti aliance. Zatímco na summitu stvrzuje závazek USA vůči spojencům, doma je bedlivě sledován kvůli zdravotnímu stavu. Server Politico upozornil, že Biden s každým dalším projevem musí dokázat, že „věk je jenom číslo“. Při prvním vystoupení se mu to zřejmě povedlo. 

Související

Více souvisejících

Joe Biden Demokratická strana (USA) Volby USA George Clooney USA (Spojené státy americké)

Aktuálně se děje

včera

Volodymyr Zelenskyj a Petr Pavel

Ukrajina chce s Českem podepsat novou dohodu, prozradil Zelenskyj

Česko je mezi zeměmi, s nimiž Ukrajina plánuje podepsat nové dohody. Po návratu ze summitu NATO to v neděli řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Dohody chystá Kyjev také se Slovinskem a Irskem. Zelenskyj také potvrdil, že je na cestě další vojenská pomoc. 

včera

včera

Miroslav Kalousek

Odpudivá propaganda. Kalousek odsoudil reakci europoslance Turka na atentát

Naprostá většina reakcí z Česka i ze světa především odsoudila sobotní atentát na amerického exprezidenta Donalda Trumpa a jakékoliv násilí v politice. Nový český europoslanec Filip Turek (Přísaha a Motoristé) šel dál, za což si vysloužil ostrou kritiku například ze strany exministra financí Miroslava Kalouska. 

včera

Barbora Krejčíková se setkala s princeznami Kate a Charlotte.

Kate předala trofej vítězi Wimbledonu. Mluvila i s českou šampionkou Krejčíkovou

Britská princezna Kate se v neděli dočkala ovací vestoje od publika při mužském finále tenisového Wimbledonu. Šlo o její teprve druhé veřejné vystoupení od konce března, kdy světu oznámila, že jí byla diagnostikována rakovina. S manželkou následníka trůnu se setkala i nová česká wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa či Fica? Došly argumenty a přichází násilí. Expert pro EZ řekl, co bude dál

Svět se vzpamatovává z dalšího atentátu na důležitou politickou osobnost. Po slovenském premiérovi Robertu Ficovi schytal ránu ze střelné zbraně republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump. Je naživu a v pořádku. Podle bezpečnostního experta Tomáše Řepy z Univerzity obrany v Brně ale dva atentáty v rámci západních demokracií za poslední měsíce mohou znamenat „jedině to, že se společnost dále radikalizuje“.

včera

včera

včera

včera

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Děkuji Bohu, ale nezačnu se bát. Donald Trump opět promluvil

Bývalý americký prezident Donald Trump se v neděli podruhé od atentátu veřejně vyjádřil k tomu, co se stalo. Republikánský prezidentský kandidát poděkoval Bohu a dal najevo, že ani nyní se nezačne bát. Trump se už za pár dní chystá znovu veřejně vystoupit.

včera

včera

včera

včera

Kateřina Siniaková

Na Krejčíkovou ve Wimbledonu navázala Siniaková. S Townsendovou vyhrála turnaj ve čtyřhře

Sobota byla ve Wimbledonu ryze českým dnem. Poté, co ve finále ženského singlu uspěla po Janě Novotné, Petře Kvitové a Markétě Vondroušové jako čtvrtá Češka v historii v éře samostatného státu Barbora Krejčíková, připsal si český tenis ještě ten samý den úspěch i v ženské čtyřhře. Finále turnaje totiž ovládl česko-americký pár Kateřina Siniaková-Taylor Tonwsendová poté, co dvakrát 7:6 porazil kanadsko-novozélandské duo Gabriela Dabrowská-Erin Routliffeová.

včera

včera

včera

Co bude dál? Trumpův kult posílí, míní analytici. Kampaň se změní, ale nikdo neví jak

Spojené státy americké zažily atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který usiluje o návrat do Bílého domu. Co bude dál? Odpovědi na zásadní otázku se v analytických textech věnují přední světová média v čele s americkou CNN a britskou BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy