Írán hlásí nejméně nových případů nákazy od poloviny března

Írán dnes oznámil 802 nových nakažených koronavirem, což nejmenší denní nárůst potvrzených případů od 10. března. Počet dosud registrovaných infikovaných dosáhl v této zemi s 83 miliony obyvatel už 96.448, z toho 77.350 lidí se uzdravilo a 6156 zemřelo.

Írán, ilustrační foto
doporučujeme

Podle agentury IRNA o tom dnes informovalo íránské ministerstvo zdravotnictví.

Írán je podle oficiálních statistik devátou zemí na světě nejhůře zasaženou koronavirem, a to co do počtu potvrzených případů nákazy i úmrtí. Nejhorší byla v Íránu situace na přelomu března a dubna, kdy počty nových případů infekce rostly denně podle oficiálních statistik o zhruba tři tisíce. Země dosud provedla 484.541 testů, uvedlo dnes ministerstvo zdravotnictví.

Počet mrtvých s covidem-19 se za poslední den v Íránu zvýšil o 65. To je druhý nejnižší denní nárůst úmrtí z řad nakažených od 11. března.

Íránské úřady už od poloviny dubna začaly postupně uvolňovat omezení zavedená kvůli pandemii, otevřeny byly už téměř všechny obchody, uvedla dnes agentura DPA. Zavřené ale zůstávají dál školy, sportoviště i mešity a dál platí zákaz shromažďování velkého počtu lidí. O otevření škol a mešit by se mělo rozhodnout v neděli.

Ministerstvo zdravotnictví dnes také vyzvalo k důslednému dodržování pravidel prevence nákazy, jako je bezpečná vzdálenost mezi lidmi na veřejnosti, časté mytí rukou či nošení roušek, které jsou ode dneška povinné například ve veřejné dopravě v Teheránu.

"Pokud lidé nebudou dodržovat pravidla, nemoc se jistě vrátí," varoval Mohammad Mahdí Gúja z ministerstva zdravotnictví. Také ministr zdravotnictví Saíd Namakí tento týden upozornil, že země se musí připravit na případnou další vlnu onemocnění letos na podzim a v zimě, kdy by mohla přijít "současně drtivá vlna covidu-19 a chřipky".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Západním Teheránem prý zazněla exploze, úřady to odmítly

10.07.2020 10:15 Aktualizováno Na západě íránského hlavního města Teheránu byla dnes podle televize IRIB slyšet exploze. Kanál to…

Činitel OSN: V syrských táborech pro rodiny IS zemřelo 700 lidí

10.07.2020 09:25 Ve dvou táborech na severovýchodě Sýrie, kde je ve špatných podmínkách zadržováno zhruba 70.000…

Hřbitov v Jemenu za pandemie covidu-19 nestačí kopat hroby

10.07.2020 08:49 Správce hřbitova v jemenském Táizu musel najmout bagristy, aby mohl naplnit vysokou poptávku po…

Izraelský premiér Netanjahu přiznal příliš rychlé uvolnění ekonomiky

09.07.2020 22:03 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes přiznal, že vláda otevřela ekonomiku v době epidemie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy