Proroctví pro rok 2017: Krev světce naznačuje, že přijde zkáza

Neapol – Krev patrona Neapole svatého Januária naznačuje, že může lidstvo v příštím roce čekat veliké problémy. Od roku 1389 se tato krev, která je uchovávána v ampulích, údajně zkapalňuje pravidelně třikrát do roka - první květnovou sobotu, 19.září a 16. prosince. Jenže právě letos v prosinci k tomuto „zázraku“ nedošlo. A to podle starého proroctví způsobí katastrofu.

Januárius byl italský biskup, který zemřel na počátku 4. století jako mučedník. Je proslulý zejména svou relikvií krve, která se obvykle třikrát do roku mění z tuhé na tekutou okysličenou krev živého člověka. Zázrak je dokládán od 17. srpna 1389, kdy byla napsána první listina o tomto proměňování zaschlé krve

Letos v prosinci ale podle serveru Express ke zkapalnění krve nedošlo. Každý rok, kdy se zázrak nestane, přitom nastanou podle proroctví globální války a katastrofy, až dosud se ale svět dokázal úplnému zničení vyhnout. Jak ale píše server, právě rok 2017 by mohl být tím armagedonem – a to i s ohledem na politické nepokoje, které trápí svět.

Monsignor Vincenzo De Gregorio už varoval, že „se lidé mají bát nejhoršího" Vyzval proto všechny, aby se modlili. „Nesmíme přemýšlet o pohromách a katastrofách. Jsme lidé víry, a musíme i nadále modlit," uvedl duchovní.

Krev nezkapalněla ani v září 1939, kdy vypukla druhá světová válka a v roce 1940, kdy se do ní zapojila Itálie. Stejně tak k zázraku nedošlo v roce 1943, kdy nacisté obsadili Itálii a v září 1973, kdy oblast Naples zachvátila ničivá vlna cholery.

Zatím naposledy krev nezkapalněla v roce 1980, kdy při zemětřesení, které dosahovalo až 6,9 stupně zemřelo nejméně 2483 lidí, nejméně 770 bylo zraněno a čtvrt milionu lidí zůstalo bez střechy nad hlavou.

Záznamy z minulých století navíc hovoří o epidemiích, přírodních katastrofách a válkách.

Krev svatého Januária je uchovávána ve dvou skleněných ampulích. Skeptikové ale podle agentury Reuters se zázrakem nepočítají. Proměna se údajně odehrává na základě chemické reakce díky látkám, které jsou spolu s krví v ampulích. Ta prý zkapalní, pokud se s relikviářem hýbá a látky se s krví promísí. Vědci přinesli ještě několik dalších možných vysvětlení tohoto jevu. Žádné ale nebylo možné ověřit, protože církev odmítá nechat relikviář s ampulemi otevřít, aby nedošlo k poškození ostatku.

Související

Itálie, ilustrační foto

Vadí vám Trump? Prodáme vám dům za dolar, vyzývá italská vesnice Američany

V reakci na výsledek prezidentských voleb v USA se italská vesnice Ollolai na Sardinii rozhodla nabídnout Američanům šanci začít nový život v Evropě. Tento krok je součástí dlouhodobého úsilí vesnice o revitalizaci po desetiletích depopulace, kdy se vesnice potýká s úbytkem obyvatel. Ollolai se rozhodla nabídnout zchátralé domy za cenu jednoho eura (asi 25 korun), aby přilákala nováčky, kteří by pomohli obnovit její úpadek.
Těstoviny, ilustrační fotografie.

I těstoviny mají svůj mezinárodní den. Jaká je jejich historie?

Víte, že těstoviny mají svůj mezinárodní den? Od roku 1998 připadá na 25. října. Těstoviny dnes patří mezi velice oblíbené pokrmy a zřejmě tomu bylo podobně i v minulosti. Historie těstovin sahá až do dob starověku a není překvapením, že o nich pochází nejstarší a nejhojnější zmínky z oblasti dnešní Itálie. A kdy se těstoviny rozšířily u nás?

Více souvisejících

Itálie konec světa Lidé

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy