Hygienik upozorňuje: Uvolnění na hranicích se týká jen obyvatel ČR a Slovenska

Slovensko v rámci ohlášeného uvolnění režimu na hranicích s Českou republikou umožňuje ode dneška vstup do země bez omezení jen osobám, které pobývají v Česku či na Slovensku. Vyplývá to z opatření hlavního hygienika Slovenska a oznámení tamní policie, podle které na česko-slovenské hranici jsou nadále otevřeny jen vybrané přechody.

Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly
doporučujeme

Znamená to, že obnovení volného režimu na česko-slovenských hranicích se netýká turistů z jiných zemí.

Premiéři obou zemí někdejší československé federace během návštěvy předsedy slovenské vlády Igora Matoviče v Praze ve středu oznámili plné obnovení volného pohybu osob mezi Českem a Slovenskem, tedy návrat ke stavu v době před pandemií nemoci covid-19.

Podle opatření slovenského hlavního hygienika se povinnost nástupu do karantény při příchodu na Slovensko nově nevztahuje ani na obyvatele s trvalým nebo přechodným pobytem v Česku a na Slovensku. Stejná výjimka platí i pro osoby pobývající v některé z těchto dvou zemí, pokud tuto skutečnost prokážou alespoň dvěma doklady, jako například pracovní či nájemní smlouvou.

Slovenská policie uvedla, že na hranicích bude provádět kontrolu pohybu občanů třetích zemí mezi Českem a Slovenskem. Slovenská vláda dříve prodloužila do 26. června kontroly na hranicích nejen s ČR, ale i s Maďarskem, Polskem a Rakouskem. Zveřejnila také seznam otevřených hraničních přechodů se sousedními státy, mezi které zařadila i přechody na hlavních silničních tazích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 21:58 Aktualizováno Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Polské Slezsko pátrá po pumě, bývalý voják s ní utekl do lesů

11.07.2020 19:21 Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 18:52 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy