Rakousko prodloužilo hraniční kontroly do konce měsíce

Rakousko prodloužilo zdravotní hraniční kontroly, včetně těch na hranicích s Českou republikou, do konce tohoto měsíce. Alpská země přitom dosud úspěšně čelí koronavirové epidemii. Podle dnešních statistik poklesl počet aktivně nemocných od úterý o dalších 145 na 1437.

Rakouská policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Na základě výnosu rakouského ministerstva vnitra budou opatření na hranicích při vstupu do Rakouska platit nejméně do 31. května, informuje Kronen Zeitung. Platnost dosavadního nařízení vyprší ve čtvrtek.

Vstoupit do Rakouska ze všech jeho sousedních zemí je nyní možné pouze přes vyhrazené hraniční přechody a za přísných podmínek. Každý musí mít u sebe lékařské potvrzení o negativním testu na koronavirus SARS-CoV-2. Potvrzení nesmí být starší než čtyři dny. Lidé, kteří se takovým osvědčením prokázat nemohou, nejsou do země vpuštěni.

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček minulý týden uvedl, že hranice s okolními státy by se měly otevřít od července. Nejdále jsou podle něj jednání se Slovenskem a právě s Rakouskem.

Rakousko patří mezi úspěšné země v boji s koronavirovou pandemií. Počet aktivně nemocných od úterý do dnešního dopoledne poklesl o dalších 145 na 1437. Dohromady bylo v zemi dosud evidováno přes 15.600 nakažených a 608 úmrtí lidí s covidem-19.

Rakouská vláda přistoupila k poměrně výraznému postupnému rozvolňování protiepidemických opatření. Například od minulého víkendu mohou mít v Rakousku otevřeny všechny obchody a ke konci tohoto měsíce mají za určitých podmínek otevřít i hotely či restaurace.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název

20.09.2020 21:09 Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech.…

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama