Pohár trpělivosti s uprchlíky přetekl. Lidé berou spravedlnost do vlastních rukou

Pravicová skupina Britain First zahájila kampaň s názvem „Operation White Cliffs“, která hlídá britské pláže ve snaze zastavit migranty, kteří se pokoušejí přistát na britských březích po překročení Lamanšského průlivu. Místní protirasističtí aktivisté organizovali protiopatření a britské úřady mezitím poradily všem občanům, aby se vyhnuli přímému jednání a aby tuto práci nechali na úřadech.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Britská pohraniční stráž oznámila, že zadržela dosud největší počet migrantů, kteří se během jednoho dne pokoušeli o přeplutí Lamanšského průlivu. Z jednoho gumového člunu vyskákalo na pobřeží 19 migrantů. V šesti lodích jich bylo 86, uvedl server BBC.

První britský vůdce Paul Golding v jednom ze svých videí říká, že hlídky jsou tam proto, aby „zastavili tuto zákeřnou invazi do naší země. Dělám vše, abych bránil naši zemi před jakoukoli invazí, která nás ohrožuje.“

Jeho skupina vytvořila tři samostatné stanice podél pobřeží. V každé stanici je tým aktivistů, který se na moře dívá celé hodiny. Hovoří i o tom, že by skupina mohla použít drony, kterými lze vyfotit migranty dříve, než přistanou, napsal server INFOMIGRANTS.

Ne každý s Goldingem souhlasí. Kent proti rasismu (KentARN) uspořádal v neděli 22. září protest proti britským hlídkám na plážích v Kentu. Na sociální síti Twitter je fotka 39 jejich příznivců, který stojí před zprávou napsanou v písku: Uprchlíci Vítejte.

Británie na svém webu tvrdí, že je odhodlána udržovat britskou národní suverenitu, nezávislost a svobodu. Chtějí zachovat britské kulturní dědictví, tradice, zvyky a hodnoty.

Tisková agentura Press Alliance uvedla, že ministerstvo vnitra vydalo varování, aby lidé neměli vůči migrantům podnikat žádné přímé kroky.

Golding se před několika lety setkal se dvěma migranty a řekl jim, aby nepřicházeli do Británie, protože je krajina plná. Nabídl, že jim zaplatí pokud se oba vrátí zpět do Afriky. Zeptal se jich, proč nezůstali na svém vlastním kontinentu. Muži odpověděli, že nemají jinou možnost, než uprchnout. Golding jim doporučil, aby se nepokoušeli žádat o azyl ve Velké Británii a měli by se buď vrátit, nebo hledat azyl ve Francii.

Loading...
Vstupte do diskuze (50)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhrála Británie, nebo EU? Tisk zostra analyzuje novou dohodu o brexitu

18.10.2019 10:58 Evropská média se dnes shodují v názoru, že největší ústupky při vyjednání upravené brexitové…

"Na ně!" Nepokoje v Katalánsku se dál vyostřují, region ochromila stávka

18.10.2019 10:50 Po další noci potyček radikálů s policisty i radikálních skupin mezi sebou čeká dnes Barcelonu…

Johnsona čeká zběsilých 24 hodin. Projde brexitová dohoda? Tisk má vážné…

18.10.2019 10:21 Britská média dnes na titulních stránkách ohlašují uzavření nové brexitové dohody, kterou ve…

Česká média pod tlakem? Novinářská federace tepe Babiše, ten se ohradil

18.10.2019 10:09 Česká média jsou pod tlakem veřejnosti a politiků, část mediálního trhu navíc stále nepřímo ovládá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama