V Itálii při protestu proti zákazu vycházení zasahovala policie

Při pátečním protestu proti opatřením zavedeným proti koronaviru na jihu Itálie zasahovala policie. Na akci v Neapoli přišlo v pátek večer několik set lidí navzdory tomu, že měl od 23:00 platit zákaz vycházení. Policisté dva lidi zatkli, informovala italská agentura ANSA.

policie
doporučujeme

Ministr pro záležitosti jihoitalských regionů Giuseppe Provenzano násilnosti kritizoval a vyjádřil solidaritu s policií. "Nepokoje v Neapoli nemají nic společného s problémy města v této těžké době," řekl. Oba zatčení jsou policii známí v souvislosti s drogovými delikty.

Noční zákaz vycházení, který platí do páté hodiny ranní, se týká Kampánie, Lazia i Lombardie, připojí se k nim také Kalábrie a Sardinie.

Itálie se tak snaží zbrzdit šíření koronaviru. Za minulé 24hodinové období země zaznamenala téměř 20.000 nově nakažených a 2300 z nich připadá na Kampánii.

ANSA k pátečnímu protestu napsala, že se před sídlem regionální vlády odehrávaly bojové scény. Lidé se snažili prorazit policejní kordon, zapalovali dýmovnice a popelnice. Policisté proti nim použili slzný plyn, z chodníků bitce přihlíželi diváci.

Další skupina lidí přišla k univerzitě. "Jestliže zavíráš, plať," měli mnozí napsáno na transparentech ve vzkazu určeném kampánskému guvernérovi Vincenzovi De Lucovi a italské vládě. De Luca je příznivcem dalšího zpřísnění uzávěry. "Jsme na pokraji tragédie, potřebujeme celostátní uzávěru," řekl. Premiér Giuseppe Conte jí ale zatím nakloněn není.

Itálie, kde žije asi 60 milionů lidí, byla hned na počátku epidemie nejpostiženější zemí, do současnosti se tam prokázala nákaza u téměř půl milionu lidí a více než 37.000 pacientů zemřelo. V Evropě mají nejvíc nákaz - více než milion - Francie a Španělsko. Británie se blíží 850.000, ale má v Evropě nejvíc mrtvých - s covidem-19 tam zemřelo přes 44.600 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanci odsoudili omezení možnosti potratů v Polsku

26.11.2020 21:54 Aktualizováno Evropský parlament dnes odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost…

Itálie, Španělsko i Turecko hlásí za den víc nakažených covidem

26.11.2020 21:35 Aktualizováno V Itálii přibylo za posledních 24 hodin 29.003 nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a dalších 822 zemřelých…

Za videoklip o vraždě Samuela Patyho padl nepodmíněný trest

26.11.2020 21:01 Osmnáctiletý Francouz byl dnes odsouzen k 15 měsícům nepodmíněně za šíření videoklipu vyzývajícího…

Veto unijního rozpočtu je podle Maďarska a Polska nutné

26.11.2020 19:59 Aktualizováno Maďarsko a Polsko považují za nutné své veto sedmiletého rozpočtu Evropské unie a unijního fondu na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama