V září se do Chorvatska s CK chystá ještě několik tisíc Čechů

V září se na dovolenou do Chorvatska s cestovními kancelářemi chystá ještě několik tisíc Čechů. S CK Travel Family, která tam vypravuje nejvíce tuzemských cestovatelů, se tam chystá zatím zhruba 5000 lidí. Podle jednatele Travel Family Ivana Lackoviče ale jejich počet ještě poroste. Hygienici dnes Čechům u Jadranu doporučili větší obezřetnost a dodržování hygienických a bezpečnostních pravidel. Testy při návratu nebudou podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové a náměstka ministra zahraničí Martina Smolka povinné nejméně do 7. září, uvedli dnes na tiskové konferenci.

Chorvatsko
doporučujeme

Hygienici Čechům na dovolené v Chorvatsku doporučili vyhýbat se místům s větším počtem lidí, jako jsou bary nebo noční podniky, nosit roušky, dodržovat odstupy a častěji si mýt ruce. "Chorvatský ústav veřejného zdraví zavedl minulý týden nová opatření proti šíření koronaviru v lokálních ohniscích a ve vnitrozemí a částečně v nočních barech a klubech. U nočních klubů a barů je provoz možný pouze ve venkovních prostorách a otvírací doba byla zkrácena do půlnoci," uvedl Lackovič.

Nárůsty počtu nakažených v Chorvatsku jsou podle Lackoviče hlavně ve vnitrozemí mimo "dovolenkové" destinace. Chorvatské úřady podle něj situaci zvládají velmi dobře a země je stále jednou z nejbezpečnějších destinací pro letní dovolenou v Evropě, řekl.

"Nyní již končí letní prázdniny a valná většina turistů se bude vracet z dovolené domů. V září se tak bude výrazně snižovat počet návštěvníků, což také povede ke snížení rizika možného šíření koronaviru," uvedl dále Lackovič. V Chorvatsku, kde je podle něj nyní zhruba 60.000 Čechů, s Travel Family tam dovolenou tráví 2000 lidí. O cestu k Jadranu je podle něj stále velký zájem a prodeje pokračují.

Cestovní agentura Invia v září podle své mluvčí Andrey Řezníčkové do Chorvatska vypraví zhruba tisíc klientů. Na rozdíl od letních měsíců se tam po prázdninách podle Řezníčkové vydávají hlavně lidé bez dětí. Pokud by Česká republika zavedla při návratu povinnost testů na covid-19 nebo karanténu, cestování by to zkomplikovalo, uvedla.Podle mluvčího CK Fischer Jana Bezděka sezona v Chorvatsku končí přibližně v polovině září. "Pokud se do země bude moci bez omezení jezdit minimálně do 7. září, tak se případné povinné testy nedotknou velkého počtu klientů," řekl.

Do Chorvatska za prvních 16 srpnových dní přijelo 111.000 Čechů, ve srovnání s loňskem je to pokles o šest procent. Informaci s odkazem na údaje eVisitor, oficiální informační systém chorvatské turistické rady, zveřejnilo minulý týden Chorvatské turistické sdružení. Podle Lackoviče by letos u Jadranu mohlo trávit dovolenou kolem 500.000 cestovatelů z ČR. Podle Českého statistického úřadu loni v zemi delší pobyt absolvovalo 740.000 Čechů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minsku se nelíbí účast Cichanouské na jednání ministerské rady EU

19.09.2020 14:58 Režim autoritářského běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka velmi popudila informace, že by se…

Hranice Běloruska a Litvy je přes Lukašenkovy hrozby dál otevřená

19.09.2020 12:57 Hrozba běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, že zvažuje zavřít hranic s Litvou a Polskem se…

Navalnyj na instagramu popisuje svůj stav, prošel se po schodech

19.09.2020 12:25 Zdravotní stav ruského opozičního politika Alexeje Navalného se dál zlepšuje, i když pomalu. Přední…

Koronavirus: Počet nakažených v Německu mírně vzrostl, nový rekord hlásí…

19.09.2020 12:06 Aktualizováno V Německu dnes pokračoval mírný růst v počtech nových nákaz koronavirem, když místní Institut…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama